Volvo XC60 T8 Twin Engine üle vaadatud

5
Volvo XC60 T8 Twin Engine üle vaadatud

kõrval Lem Bingley

Volvo XC60 T8
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: Rafineeritud, stiilne, kiire ja nutikas Pilot Assist süsteem
Halb: Ei mingit varuratast, pole seitsmeistmelist, pole odav
Hind: alates 56 850 naela; testitud versioon maksis 66 650 naela

Volvo hiljuti turule tulnud XC60 on imposantne maastikuauto, mis naudib rahulikku salongi ja rahulikku sõitu. See on nüüd saadaval pistikühendusega elektritoitega, mis tõotab parandada ka auto kütusesäästlikkust, eriti lühematel sõitudel.

Pistikühendusega XC60 saab 9,2 kWh liitiumioonaku, mis on paigaldatud piki auto selgroogu. Märkad selle olemasolu läbi käetoe all oleva tavapärasest madalama kubu ja tagumiste jalaruumide vahel põrandas oleva kõrgema tüki. Veidi pealetükkivamalt röövib aku laadimiseks vajalik elektroonikakarp XC60-l ka ruumi pakiruumi põranda all igasugusele varurattale.

Volvo XC60 T8 esisalong

XC60 ei pakuta kunagi seitsmekohalisena, nii et selles osas pole kahju. Kolmanda istmerea jaoks peate vaatama suuremat Volvo XC90.

Pistikühendusega XC60 väljaannet nimetatakse T8 Twin Engineiks, mis on veidi ebamugav silt, mis on mõeldud rõhutama, et seda käitavad nii sisepõlemismootor kui ka elektrimootor. Kapoti alt leiate 2,0-liitrise neljasilindrilise bensiinimootori, mis suudab toota kuni 320 hj. See saadab selle jõu esiratastele läbi 8-käigulise automaatkäigukasti.

Teine mootor on 65 kW (87 hj) elektrimootor, mis veab ainult tagatelge.

Volvo XC60 T8 külgvaade

Volvo võis õigustatult kleepida pagasiruumile “Kolmemootori” märgi, sest tegelikult on auto esiosale paigaldatud ja mootoriga ühendatud teine ​​elektrimootor. Esimootor, mille võimsus on 34 kW (46 hj), on mitmekülgne trikkide kast, mis teeb erinevatel aegadel neli erinevat tööd.

See toimib käivitusmootorina; see kogub pidurdamisel energiat tagasi; see võib kiirendamise ajal mootorile käe anda; ja see võib olla ka generaator – laenatakse osa bensiinimootori võimsusest, et luua värsket elektrit, kui aku tühjeneb.

Volvo XC60 T8 tagaistmed

Kahe mootori ja mootoriga mängimiseks pole üllatav teada saada, et XC60 T8 saab töötada erinevates režiimides.

Lihtsaim režiim kannab nime “Pure”, mille puhul jäetakse bensiinimootor uinuma ja auto toimib puhta elektrisõidukina (EV), mida veavad tagarattad. Sõiduulatus täislaadimisel on ametlikult 28 miili, kuigi 20 miili osutus minu katsete käigus realistlikumaks.

Volvo XC60 T8 esiveerandvaade

Isegi kui olete äsja aku laadinud, peate ikkagi autole teatama, kui soovite sõita vaikses EV-režiimis. Seda saate teha, vajutades keskkonsoolil väikest rihveldatud rullikut ja seejärel valides saadaolevate režiimide loendist valiku „Puhas”, mis ilmub 9-tollisele portree-puuteekraanile (saate kas ekraani esile tõsta või rulliga kerida ja klõpsata ).

Muude valikute hulgas on Power režiim sportlikuks sõiduks, AWD libedatel oludel, Off-Road konarlikul teel ja igapäevane hübriidrežiim.

Vaikimisi kasutatav seadistus on hübriid. Selles režiimis žongleerib auto elektri- ja bensiinijõuga, püüdes saavutada parimat üldist ökonoomsust vastavalt sellele, kui palju vooluvõrku akus on. Kui asute lühikesele reisile täis akuga, võite oodata hübriidrežiimis silmapaistvat kütusesäästlikkust. Kuid alustage pikka teekonda tühja akuga ja võite näha säästlikkust kuni 28 mpg. Parimate tulemuste saavutamiseks ühendage aku nii tihti kui võimalik ja laadige see uuesti sisse.

Volvo XC60 T8 laadimine

Täielik laadimine võtab aega 2,5–6 tundi, olenevalt sellest, millise toiteallikaga ühendate. Spetsiaalse seinakasti paigaldamine koju on parim valik (eeldusel, et teil on garaaž või sõidutee), kuigi võite kasutada 3-kontaktilise pistikupesa. Abiks on see, et Volvo tarnib nutikat kaablit, mis võimaldab teil määrata võetava voolu 10, 8 või 6 amprini, et vähendada krigiseva juhtmestiku survet.

Sõidu ajal saab toimuvast hea ettekujutuse T8 nutikast digitaalsest näidikupaneelist. Parempoolne sihverplaat on nõudluse näidik, millel on nõel, mis kõigub vastavalt sellele, kui palju te autolt küsite. Näidik on jagatud elektri- ja bensiiniosadeks (tähistatud piksenoole ja vedelikutilgaga) ning kui nõudlusnõel liigub bensiinipiirkonda, peab auto mootori tööle panema.

Volvo XC60 T8 digitaalne näidikuplokk

See on digitaalne näidik, nii et vahe bensiini- ja elektrimootori vahel pole fikseeritud. Selle asemel liigub see ümber sihverplaadi täpselt nagu nõel, olenevalt sellest, kui kiiresti liigute ja kui palju aku laetust on. Kuid sihverplaat annab alati selgelt märku, kui palju saab autot ainuüksi elektriga suruda, aidates soovi korral säästlikkust välja tuua.

Sellegipoolest tuleb märkida, et T8 on XC60 valiku võimsaim variant, nii et mitte iga omanik ei taha kogu aeg kokkuhoidlikult sõita. 407 hj bensiini-pluss elektrilise võimsusega ja 640 Nm pöördemomendiga suudab T8 kiirendada 62 miili tunnis vaid 5,3 sekundiga.

Volvo XC60 T8 kristallklaasist käiguvahetus

Maanteel, mis tahes lubatud kiirusel, tundub XC60 T8 vilgas ja innukalt gaasipedaalile reageerima. Sellegipoolest pole autot seadistatud nii, et see tunneks end eriti sportlikuna. Mõelge pingutuseta möödasõitudele, mitte kurvides karjääri tegemisele.

Nagu eespool mainitud, on tagaratastel elektriajam ja esiratastel bensiinimootor, lisaks mootorile paigaldatud generaator, mis tagab, et tagakäppadel mahl kunagi tühjaks ei saaks. Tänu sellele suudab XC60 T8 end 4×4 režiimis läbi muda vedada seni, kuni paagis on bensiini.

Volvo XC60 T8 tagantvaade

Minu testitud autol oli ka õhkvedrustus, mis oli standardvarustuses “Pro” varustustasemetele või pakuti 1500 naela lisavarustusena, mis tõstab maastikurežiimis sõidukõrgust 40 mm ja vajub 40 mm võrra, kui mootor on välja lülitatud. lihtne sisenemine ja väljumine.

Teine võimalus, mida tasub kaaluda, on 1500 naelane Intellisafe Pro pakett, mis pakub pimeala ja ristliikluse jälgimist, adaptiivset püsikiiruse regulaatorit ja Volvo uusimat poolautonoomset Pilot Assist tehnoloogiat.

Kui see aktiveeritakse rattanuppude kaudu, hoolitseb Pilot Assist gaasi, pidurite ja roolimise eest kiirteedel ja kaherajalistel teedel, töötades kuni 80 miili tunnis ja kuni paigalseisuni liikluses. Olen seda varem ka teiste Volvodega proovinud ja üldse ei meeldinud, aga kas olen sellega harjunud või on Volvo seda süsteemi muutnud, et see oleks rahustavam. Lühidalt öeldes leidsin, et see on minu T8-ga nädala jooksul väga teretulnud.

Volvo XC60 T8 juhi vaade

Käed tuleb roolil hoida, muidu lülitub Pilot Assist välja, aga see on hea. Tegelikult avastasin, et tarkvara vajab aeg-ajalt juhendavat kätt, mis minu arvates võib olla isegi tahtlik – tundub, et see vajab piisavalt sageli tõuget, et hoida teid valvel ja kaasatud. Kuid tarkvara teeb teie jaoks piisavalt, piisavalt usaldusväärselt, et see leevendab suure osa pikast kiirteesõidust või peatamisest-käivituslikust liiklusest tulenevast frustratsioonist. Tundub, et teie rollivahetus juhist juhendajaks on tõesti vähem väsitav.

Abiks on see, et XC60 T8 on ka väga vaikne igal kiirusel, eriti kui sellel on lamineeritud külg- ja tagaklaas (750 £ valik). See on ka suurepärane koht muusika hindamiseks, eriti kui olete Bowers & Wilkinsi heliuuenduse eest maksnud 2500 naela.

Ükskõik millise valiku valite, Volvo XC60 pistikversioon ei ole odav – T8 hinnad algavad praegu 56 850 naelast. See on üsna suur tõus algtaseme diiselmootoriga XC60-st, mille hind algab 37 205 naelsterlingist.

Selle hinna eest saab aga palju autot – EV, maastikuauto ja rafineeritud pereristleja kõik ühes.

Volvo XC60 T8 kaameravaade

sarnased postitused

Leave a Reply