Volkswagen Golf MK 8 eTSI ülevaade

8
Volkswagen Golf MK 8 eTSI ülevaade

Üks maailma kõigi aegade enimmüüdud autosid toodi turule 1974. aastal, kui meil oli kolmepäevane nädal. Mk2 tuli välja 1983. aastal, kui Ühendkuningriigis müüdi esimene kompaktplaat. Ja siin oleme selle uusima Golfiga, nüüd kuni Mk8-ga, 37 aastat edasi. Nagu tema eelkäija, on see ehitatud VW väga kohandatavale MQB platvormile, mida kasutatakse ka kümnetes Audides, Skodades ja Seatides.

Selle uue Golfi puhul pole seda oluliselt muudetud, kuid auto on kasvanud 29 mm pikkuseks, 10 mm laiuseks ja 4 mm kõrguseks – muutes parkimise raskemaks.

Kõik stiilimuudatused on peened. Esituled on madalamad ja kaasaegsemad ning kõigil Golfidel on nüüd viis ust. Hiljem on kaasas universaal, GTI ja veelgi kuumem R-mudel.

Suured muudatused toimuvad uhiuue digitaalse armatuurlauaga, millel on 10,3-tolline digitaalne näidikuplokk ja 8,25-tolline või valikuline 10-tolline keskne puuteekraan teabe- ja meelelahutussüsteemi ja paljude auto süsteemide jaoks.

Seal on uus multifunktsionaalne rool, mida on värskendavalt loogiline kasutada. Füüsilisi nuppe ja lüliteid on väga vähe, kuna praktiliselt kõike juhitakse puuteekraani kaudu, sealhulgas kütet ja ventilatsiooni ning sõidurežiime. Seal on liugur, mis reguleerib helitugevust, kuid see on natuke tabatud. Abiks peaks olema valikuline hääljuhtimissüsteem.

Selle uue põlvkonna Golfi kulude kärpimise kohta on mõningaid tõendeid. Mõned on peened – kapoti gaasitoed puuduvad ja selle alumine pool on pigem matt kui kerevärvi värv. Kuid sees on kõvasti palju plastikut ja ukse prügikast on vildiga vooderdatud, kus seda näete, kuid mitte selle serva kohta, mida te ei näe, nii et segadused ragisevad endiselt.

Golf MK 8 eTSI 3

Saadaval on lai valik jõuallikaid ja teel on ka puhtalt elektriline versioon – peagi ilmuv VW ID.3. Valikus on paar 1,0-liitrist kolmesilindrilist bensiinimootorit, 1,5-liitrine neljasilindriline ja kaheliitrine diiselmootor, millel on kaks võimsust. Bensiinimootoriga autod on saadaval kerge hübriidmootoriga ja see on üks neist, mida me katsetame.

Hind 34 500 USD Life-spec testauto on 1,5-liitrine neljasilindriline, mis toodab seitsmekäigulise DSG automaatkäigukasti kaudu 148 hj. Teatud Golfi mudelitel on lisavarustusena saadaval nelikvedu. See on suurepärane jõuülekanne, eriti kui olete diiselauto ostmisest eemale tõrjunud ja teil pole tänavavälist parkimist, mis muudab pistikhübriidi omamise ebapraktiliseks.

Golf MK 8 eTSI 4

eTSI jõuallikal (nagu see on märgistatud) on rihmajamiga 48 V starter/generaator, mis võimaldab pidurienergia regenereerimist, tõhusamat käivitus-/seiskamisfunktsiooni ning lisab kiirenduse abistamiseks täiendavat pöördemomenti.

Autol on üldiselt kõik omadused, mida linnaauto vajab peale kopsaka suuruse, kuid mitte liiga suure ja piisavalt võimsust, et hoida mpg kõrgel ja spidomeetrit sama kõrgel.

Golf MK 8 eTSI 5

sarnased postitused

Leave a Reply