Vähem rokki, rohkem rulli: Mercedes A-klassiga sõidetud

6
Vähem rokki, rohkem rulli: Mercedes A-klassiga sõidetud

kõrval Lem Bingley

Mercedes A-klass
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: Sujuvam sõit, stiilne interjöör, nutikas MBUX teabe- ja meelelahutussüsteem
Halb: Pole kaugeltki odav, paljud MBUX-i funktsioonid maksavad lisatasu
Hind: alates 25 800 naela

Võin vaid oletada, et uue neljanda põlvkonna Mercedese A-klassi tõttu pidi koondatud väike armee saksa kiviraidureid. Eelmine väljaanne pakkus sellist sõitu, mis pidi kindlasti hõlmama tahketest graniidiplokkidest meiseldatud vedrustuse komponente. Meie õnneks, kes me ei tööta kivide valmistamisega, näib, et uus A-klass on omandanud painduvad vedrud ja amortisaatorid, mis pehmendavad tee ja põhja vahelisi põrutusi.

See kehtib isegi sportlikuma seadistuse ja 18-tolliste ratastega AMG Line versioonis. Selle nõtke ja voolav viis, kuidas see konarlikul teel tuiskab, oli suurim üllatus selle pika päeva jooksul, mis veedeti uusima beebi-Benzi testimisel. See ja siseviimistluse kõristite puudumine, mis minevikus näis mulle alati järgnevat peaaegu iga väikese Mercedese salongi, mida kunagi proovisin.

Mercedes A-klassi tagantvaade

Uue põlvkonna kaks erinevat näidet osutusid kriuksumiste ja värinate suhtes võrdselt immuunseks, justkui oleks põhjaliku ümberkujunduse käigus kõik varem lahtised viimistlustükid üles otsitud ja pingutatud, määritud või vati sisse mähkitud. Või tõepoolest, nagu poleks salongi enam kivikõvadel vedrudel pidevalt tükkideks raputatud.

A-klass on muutunud ka väliselt veidi smuutiks. Eelmine auto oli tegusa välimusega asi, mille külgedel tormasid igas suunas looklevad kortsud. Uus auto säilitab enam-vähem sama teema, kuid on mõõtmatult rahunenud.

Mercedes A-klassi eestvaade

Ninaosa on varasemast veidi madalam, iluvõre laiem, lambid õhemad, kapott pikem ja eesmine üleulatuv osa on veidi kahanenud. Ka standardne rattamõõt on tolli võrra kasvanud, samas kui terve auto on murdosa pikem ja laiem. Kõik need väikesed mõõtmete nihked geelistuvad kokku, et anda vähemalt minu silmis palju parem tulemus.

Seest on kabiin läbinud sama põhjaliku taasleiutamise. Kõige märgatavam on dramaatiline muutus näidikuplokis, mis ei asu enam süvistatud kate sees, vaid ulatub armatuurlauast vertikaalselt üles. See digitaalne näidikupaneel on ühendatud keskse puuteekraaniga nii, et need kaks moodustavad ühe tasapinna, mis pühib tuuleklaasi tagant välja auto keskele.

Mercedes A-klassi armatuurlaud

Tipptasemel AMG Line’i mudelite puhul näevad 10,3-tollised topeltekraanid suurepärased välja, istudes ühe tasapinnalise klaaspinna taga. Algtaseme SE versioon, mida proovisin, nägi pisut vähem muljetavaldav välja, kuid kaks väiksemat, kandilisemat ja 7-tollist ekraani, mis olid süvistatud klaverimusta raami taha, näis olevat mõeldud sõrmejälgede fresko kogumiseks. Valige selle asemel keskklassi Sport ja saate ühe või mõlema ekraani uuendada.

Mugavate istmete, avara tunde, kvaliteetsete materjalide ja sujuvalt liikuvate juhtnuppudega on ülejäänud salong väga meeldiv koht istumiseks. Ringikujuliste õhuavade rohkus on rahuldava täpsusega pööratav.

Mercedes A-klassi esiosa sisemus

Ma ei saa öelda, et juhtnupud tundusid loogiliselt paigutatud, sest veetsin suurema osa hommikust uues A-klassis käsipidurit mängides. Lõpuks andsin alla ja küsisin: see on rännanud isegi Mercedesele tüüpiliselt valitud paaritutest asenditest ja muutunud väikeseks elektrooniliseks klapiks, mis varitseb esitulede valija kõrval, roolisamba katte lähedal. Käigukast elab samal ajal seal, kus enamik teisi tootjaid klaasipuhasti varre paneb.

Ma arvan, et te harjuksite kiiresti nende paigutusprobleemidega.

Mercedes A-klassi käigukasti valija

Uue A-klassi kõige arreteerivam omadus on digitaalne interaktiivne süsteem nimega MBUX, mis on omakorda nii muljetavaldav kui ka meelehärmi tekitav.

Positiivne on see, et ekraanil kuvatav graafika on väga sujuvalt renderdatud ja suhtlemine tundub kiiresti sama tuttav kui nutitelefoni kasutamine. Samuti on teretulnud võimalus luua lemmiküksusi juhtnuppude jaoks, millele võite sageli juurde pääseda, ja valitavad isiklikud profiilid, et lülituda hetkega mitme juhi eelistuse vahel.

Mercedes A-klassi puutetundlik ekraan

Miinuspoolel on see kõik üsna kuradima keeruline, eriti pakutavate võimaluste arvu poolest. Näiteks saab keskekraani juhtida otse puudutusega, kaugjuhtimisega keskkonsooli puuteplaadi kaudu või samavõrra kaugjuhtimisega roolil oleva pisikese optilise puuteplaadi abil, mis on mõeldud pöidlaga juhtimiseks. Tegelikult on roolil kaks pöidla jälgijat, üks keskekraani ja teine ​​näidikuploki juhtimiseks. Mõlemal on oma “tagasi” ja “kodu” klahvid, nii et mõlemat on roolil kaks, lisaks veel üks paar peamise puuteplaadi kohal ja seejärel ekraanil pehmete klahvidega versioonid.

Samuti on hääljuhtimise võimalus, mis pakub neljandat meetodit MBUX-i funktsioonidele juurdepääsuks. Süsteem on vaikimisi seatud kogu aeg kuulama, nii et selle saab äratada, öeldes valjusti “Hei Mercedes”. See aitab neid erinevatel poolintelligentsetel viisidel, näiteks lülitades kütte sisse, kui teatad, et sul on külm, või otsides lähima kohviku, kui küsid, kus saaks kohvi jooma.

Mercedese A-klassi OFN ratastele paigaldatav puuteplaat

Mõned võimalikud käsud on ohutuse kaalutlustel keelatud – näiteks veojõukontrolli häälega välja lülitada ei saa. Samamoodi on keelatud käskida autol kõik aknad alla veereda, et heidutada lapsi keset autopesulat lõbusaid juhiseid välja karjumast.

Võite ka paluda MBUX-l teile nalja rääkida, kuigi ma ei saa garanteerida, et te selle vastuse peale naerate.

Enamasti saab häälesüsteem mõistlikult hästi hakkama, eriti lihtsate autotoimingutega, kuid leidsin ka üllatavaid lünki selle repertuaaris. Küsis: “Hei, Mercedes, kui kaugel on Nottingham?” minu satnaviga varustatud ja internetiühendusega Mercedes vastas digitaalse õla kehitamisega. Seevastu Siri minu iPhone’is köhis vareselennu vahemaa kiiresti üles. Lühidalt öeldes on MBUX palju nutikam kui ükski teine ​​autosisene hääljuhtimissüsteem, mida olen proovinud, kuid võrreldes Apple’i, Google’i ja Amazoni jõupingutustega selles valdkonnas on see veider.

Mercedes A-klassi puuteplaat

Veel üks huvitav võimalus on liitreaalsuse kasutamine satnavi juhiste jaoks. Ristmitele lähenedes lülitub suurem osa keskekraanist eesoleva tee kaamera ettepoole suunatud vaatele, mille peal on animeeritud sinised nooled, mis näitavad, millist marsruuti valida. See on veidi trikk, kuid mõnikord ka abiks – kuigi ma pole kindel, et maksaksin selle funktsiooni eest vajaliku 495 naela.

Esialgu pakutakse Ühendkuningriigile üsna piiratud valikut A-klassi variante, mille hulgast valida: SE, Sport ja AMG Line varustustasemed koos kolme mootori (kaks bensiini- ja üks diisel) ja seitsmekäigulise automaatkäigukastiga. Teised mootorid ja manuaalkäigukast tulevad hiljem sel aastal.

Mercedes A-klassi liitreaalsus

Diiselvarustuses (A180d) kasutatakse 1,5-liitrist neljasilindrilist turbodiislit, mille võimsus on 116 hobujõudu ja pöördemoment 260 Nm ning CO2 skoor 108 g/km. See kiirendab 62 miili tunnis 10,5 sekundiga ja maksab alates 25 800 naela.

A200, mille hind on alates 27 500 naelsterlingist, kasutab 1,3-liitrist neljasilindrilist turbobensiinimootorit, mis pakub 163 hj ja 250 Nm pöördemomenti 123 g/km. See võib kiirendada 62 miili tunnis kaheksa sekundiga.

Veelgi kiirem on A250, mis kiirendab 62 miili tunnis 6,2 sekundiga tänu oma 2,0-liitrisele neljasilindrilisele turbobensiinimootorile, millel on 224 hj ja 350 Nm. Negatiivne külg on 141 g/km CO2 ja alghind 30 240 naela.

Mercedes A-klassi tagumine veerandvaade

Huvitaval kombel on Mercedes paigaldanud mõlemale bensiinimootorile tahkete osakeste filtrid. Vähemtuntud tõsiasi, et tänapäevased turboülelaaduriga bensiinimootorid võivad tekitada kahjulikke mikroskoopilisi tahmaosakesi sama hästi kui diiselmootorid. Mercedese otsus paigaldada filtrid ei tähenda, et tema mootorid oleksid teistest määrdunud, vaid lihtsalt seda, et ta on midagi nende puhastamiseks teinud. Kuigi tahkete osakeste filtrid on diiselmootorite jaoks seaduslik nõue, ei ole seadus veel järele jõudnud tänapäevaste suure võimsusega bensiinimootorite probleemidele.

Üldiselt tundub uus A-klass oma eelkäijast suure sammuna edasi. Leidsin, et see näeb välja paremini, konarlikumatel teedel on palju mugavam ja sees on ruumikam. Samuti tundus see varasemast tihedamalt kokku keeratud ja selle nutikas uus multimeedia teabe- ja meelelahutussüsteem on vähemalt autotootjate jaoks tipptasemel.

Miinused? Noh, enamik neist algab tõenäoliselt £ märgiga.

sarnased postitused

Leave a Reply