Tagasi tulevikku: üle vaadatud Honda CR-V Hybrid

7
Tagasi tulevikku: üle vaadatud Honda CR-V Hybrid

kõrval Lem Bingley

Honda CR-V hübriid
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: muljetavaldav tegelik ökonoomsus, ruumikas kabiin, abivalmis juhiabi
Halb: pole 7-kohalist varianti, ei mingit varuratast, jäljed Rav4 CO2 mõistes
Hind: alates 30 130 naela

Honda oli kunagi hübriidautode teerajaja ja juhtiv pooldaja – seda tunnistajaks kosmoseajastu kaheistmeline Insight, mis jõudis esmakordselt kohale 20 aastat tagasi. Kuid viimastel aastatel tundus, et Jaapani ettevõte on kütust säästvast tehnoloogiast loobunud.

Kui ma viimati 2016. aasta lõpus ettevõtet külastasin, siis sõita vana Insighti mudeliga oma pärandiparki, ainus uus hübriid Honda Ühendkuningriigi müügisalongides oli veel üks kaheistmeline: superauto NSX. Olen kindel, et NSX-il on palju eeliseid, kuid see polnud täpselt mõeldud kokkuhoidlikuks peretranspordiks.

Seega oli väga meeldiv kohtuda uue hübriid-Hondaga, mis on tõepoolest mõeldud kokkuhoidlikuks peretranspordiks. Viimane viienda põlvkonna CR-V jõudis Ühendkuningriiki eelmise aasta septembris ja pildil olev hübriidversioon liitus valikuga veebruaris. Honda loodab, et hübriid moodustab umbes poole kogu müügist, vähemalt osaliselt diislivaliku puudumise tõttu. Kuna diislikütuse müük kogu Euroopas kahaneb, näeme tulevikus kahtlemata rohkem mudeleid, mis valivad bensiini-, bensiin-elektrilise ja puhtalt elektrilise jõuülekande vahel.

Honda CR-V Hybrid esiosa vaade

Varasemad Honda hübriidid, sealhulgas Civic, Insight ja CR-Z, ei olnud kütusesäästu osas kunagi nii ambitsioonikad kui nende Toyota ekvivalendid, mis võib-olla on üks põhjus, miks nad lavalt kõrvale kaldusid isegi siis, kui Toyota pakkumine hakkas moodustama väikese rahvahulga. Prius, Auris, Yaris, Rav4, C-HR ja Camry ning peaaegu kõik Lexuse mudelid, mida pakutakse hübriidvormis.

Õnneks ei ole saabunud Honda uus CR-V hübriid koos Honda vana leige integreeritud mootoriabitehnoloogia uuendusega. Uus intelligentne mitmerežiimiline ajam (i-MMD) on palju ambitsioonikam jõupingutus koos nutika uue hübriidlahendusega, mis seab esikohale elektriajami ja mille eesmärk on mootor võimalikult sageli seisata.

Honda CR-V hübriid esikabiin

Uus hübriidsüsteem tundub ühtaegu nutikas ja lihtne, kolme erineva töörežiimiga. Lihtsaim kasutab rataste juhtimiseks akut ja mootorit, EV režiimis. Kui 1 kWh liitiumioonaku hakkab tühjaks saama (mis sageli juhtub, sest see on ainult väike aku), lülitub 2,0-liitrine mootor tööle ja käivitab generaatori, mis varustab ajamimootorit värske elektriga ja saadab üleliigse elektrienergia aku (täidage seda, et see toetaks veel üht lühikest elektrisõiduki jooksu). Kiirustel üle 50 miili tunnis ühendatakse mootor otse ratastega (fikseeritud ülekandearvuga – rihmveoga CVT-d ega muud mitme ülekandearvuga käigukasti ei kasutata), nii et CR-V töötab otse bensiini jõul. Ja kui selles mootoriga töötavas režiimis on energiat varu, käivitab mootor ka generaatori, et akut laadida.

Kolme režiimi vahel vahetamine on märkamatu – pole lihtne kindlaks teha, kas töötate elektrienergial või mootori otsesel ajamil, välja arvatud juhul, kui kuvate CR-V digitaalses klastris õiget graafikat. Ja isegi siis pole see ausalt öeldes kaugeltki ilmne, arvestades, et selge ja muretu pilligraafika pole Honda tugev ülikond.

Honda CR-V Hybrid instrumendid

Kuid uus hübriidsüsteem kahtlemata töötab. Testisin nii esiveolist kui ka 4×4 CR-V hübriidversiooni ja saavutasin mõlemas üsna lähedal 50 mpg (nelikveolise versiooniga vaid veidi halvem). See pole näitaja, mida ma tavaliselt avaras, keskmise suurusega bensiinimootoriga maasturis ringi hõljuma eeldaksin.

Süsteem on ka vaikne – või vähemalt hästi summutatud –, sest hübriid-CR-V võimaldab väga rahulikult punktist A punkti B jõuda. See ei ole kiire ega kaugeltki sportlik, kuid mõnus on ringi tuuseldada, mõeldes kütuse kogusele. säästate alati, kui auto lülitub veelgi vaiksemale EV-režiimile.

Honda CR-V Hybrid juhivaade

Üks mugav funktsioon on regeneratiivpidurduse reguleerimiseks rooliratta taga olevate labade kasutamine – üks liigub astmeliselt üles, teine ​​alla. Kui teile meeldib õrn ja libisev lähenemine, jätke asjad rahule. Pukseerige aga paar korda vasakut aeru ja märkate, et auto aeglustub tõustes kiiremini.

Kõige tugevama seadistuse korral võimaldaks regeneratiivpidurdus ühe pedaaliga sõita, kuid tegelikkuses pole see seadistamine võimalik, sest sa ei saa valida soovitud taset ja seadistada autot selliseks jääma. Mõne sekundi pärast naaseb regeneratsioonitase õrna pidurdamise vaikeseadele, olenemata sellest, mida te labadega teete.

Honda CR-V hübriidkäigukasti valija

Muud pakutavad tehnoloogiad on üldiselt muljetavaldavad. Honda mitmesugused aktiivsed püsikiiruse hoidjad töötavad hästi ja selle rooliabisüsteem annab kindla juhise, et hoida CR-V oma sõidurajal keskel, mis minu arvates aitab mul rohkem tähelepanu pöörata sellele, mida teised sõidukid kiirteedel teevad.

Istmed on kindlad ja toetavad, pakkudes kogu minu testipäeva jooksul head mugavust ning leidsin, et istet ja rooli on lihtne oma maitse järgi reguleerida. Nupuga käigukasti kontroller on ebatavaline, kuid kergesti mõistetav ning automaatse hoidmisega elektrooniline käsipidur töötas ootuspäraselt.

Honda CR-V hübriidkeskkonsool

Vähemalt minu silmis olid vähem teretulnud keskkonsooli ja armatuurlaua külge kinnitatud puidusüü ribad, mis on selgelt plastpuust tahutud.

Veenvam on mahukas keskkonsool, mis pakub paari korraliku suurusega topsihoidjaid ja suurt, seadistatavat ruumi keskmise käetoe all koos eemaldatava kaanega, mis toimib ka jagajana.

Honda CR-V Hybrid tagaistmed

Nagu alati, on hübriidversiooni valimisel pakendi puudused – eelkõige kaotatakse võimalus tõsta ruumisäästlik ratas pakiruumi põranda alla või võimalus valida seitse istet, mis on saadaval mittehübriidsete variantidega. CR-V.

4,6 meetri pikkune CR-V jääb enamiku teiste linnamaasturite pakkumiste vahele, olles märgatavalt pikem kui tavalised viiekohalised, nagu Nissan Qashqai või VW Tiguan, kuid lühem kui enamik seitsmeistmelisi nagu X-Trail või Tiguan Allspace. Tänu sellele pakub viieistmeline CR-V tagaosale rohkelt jalaruumi. Ma kujutan ette, et seitsmekohaline CR-V peab olema sama mugav kui teie esimene joogatund tagumises reas, kuid see pole hübriidostjate probleem.

Honda CR-V Hybrid tagumine veerandvaade

Huvitav on see, et CR-V on peaaegu täpselt sama pikkuse, laiuse ja kõrgusega kui Toyota värskelt turule tulnud Rav4. See on siiski veidi kallim. Rav4 hübriidhinnakiri on maanteel 29 640 £ kuni 36 645 £, samas kui CR-V hübriid algab 30 130 £ baasklassis S ja ületab 38 280 £ tipptasemel EX.

Tõepoolest, uhke Lexus NX 300h hind on 35 950 naela enne lisavarustust, mis võib potentsiaalsete CR-V ostjate seas mõttepausi tekitada.

Ka CO2-heite osas ei pane Honda pähe, esiveoliste variantide puhul on indeks 120 g/km ja nelikveoliste autode puhul 126 g/km. Seevastu uus Rav4 hübriid jääb vahemikku 102–105 g/km. Rav4 on ka pool sekundit kiirem kuni 62 miili tunnis.

Honda CR-V hübriidne armatuurlaud

Ma ei ole veel Rav4-ga sõitnud, nii et ma ei oska öelda, kuidas see võiks võrrelda CR-V-ga mugavuse, rafineerituse, kvaliteedi, sõidunaudingu või mõne muu arvutu teguri poolest, mis eristavad ahvatlevat autot ratastega autost. siga. Kuid paberil tundub, et Honda jääb pisut maha.

Positiivne on see, et Honda näeb vaieldamatult parem välja kui Rav4, selle külgedel on ilusad lihaselised kurvid ja imposantne, eemaletõukav nägu. Ainult selle hõivatud tagakülg laseb sellel stiili esiküljel alt vedada.

Honda CR-V hübriid külgvaade

Samuti tundub see nii hästi kokku pandud, nagu Honda puhul loota võiks, ilma kriuksumise ja kõristita ning tihedalt kokku pandud kabiin ja välisilme.

Üldiselt ei pruugi CR-V hübriid päris esikohale tõusta, kuid ettevõtte esimene uus bensiini-elektri pakkumine üle aegade on vähemalt tuleviku jaoks paljulubav märk.

Honda CR-V hübriidpagasiruumi märk

sarnased postitused

Leave a Reply