Startup Electric Truck Wars algab LA autonäitusel

7
Startup Electric Truck Wars algab LA autonäitusel

Tundub, et elektriautode osas on elektriveokid viimane piir. Kui Ford ja Chevrolet on tutvustanud elektriliste pikapite ühekordseid mudeleid või prototüüpe, on mõned uuemad autotootjad need tootmisvalmis või peaaegu valmis mudelitega võitnud. Vaatame lähemalt startup trucki sõdadesse tulijaid.

Elektriveokite kandidaadid

Kolm alustavat autotootjat soovivad võita tarbijate südameid ja rahakotte: Bollinger Motors, Detroidis asuv ettevõte, mis näitab oma B2; Rivian, mis tekitas eelmisel aastal oma R1T prototüübiga kõmu; ja Tesla, mis debüteerib oma Cybertruckiga 21. novembril.

Bollingeri mootorid

Bollingeri B2 on tõenäoliselt kõige eksklusiivsem. Esimesel aastal tehakse ainult 1500, mille hinnasildil on 125 000 dollarit. Sellel on täielikult alumiiniumist kere ja elektriline jõuülekanne, mis suudab pakkuda 614 hobujõudu ja 668 naela jalga pöördemomenti. Bollinger ütleb, et see mootor suudab pukseerida 7500 naela ja selle kandevõime on 5000 naela, kuid mitmed müügikohad on märkinud, et seda kasutatakse peamiselt maastikul sõitmiseks, nii et selle kiirus on piiratud 100 miili tunnis ja sõiduulatus on piiratud 200 miiliga.

Üks lahe funktsioon on läbipääs, mis ulatub esivõrest läbi kabiini voodisse. Kuid vaadake sisse ja märkate, et sellel puudub teabe- ja meelelahutussüsteem, mida paljud ostjad on uutelt autodelt oodanud.

Rivian

Ümarate nurkade, piklike esitulede ja futuristliku tehnikaga R1T on B2 stiililine vastand. Rivian ütleb, et R1T suudab toota 754 hobujõudu ja läbida 400 miili. Selle salongi taga asuv panipaik on parim lumelaudade või suuskade jaoks. Selle sees on digitaalne armatuurlaud rooli taga ja suur horisontaalne teabe- ja meelelahutusekraan.

R1T tuleb müüki 2021. aastal. Selle alghind on veidi üle poole B2 hinnast, 69 000 dollarit.

Rivian R1T

Tesla

Tesla Cybertruck Vault pakub üsna hämmastavaid tehnilisi andmeid. See avalikustati 21. novembril, sellel on saadaval kolm erinevat varustust: ühe mootoriga neljarattavedu, kahe mootoriga neljarattavedu ja kolme mootoriga neljarattavedu. Pukseerimisvõime on olenevalt viimistlusest vahemikus 7500 kuni 14 000 naela. Alumised trimmid jõuavad umbes 250 miili, samas kui Tri Motor AWD saab rohkem kui 500 miili. Kõige üllatavam on see, et Cybertruck Vault algab 39 900 dollarist. Kui Tesla suudab seda saavutada, on see elektrilise pikapi jaoks kõige soodsam variant.

Need idufirmad seisavad silmitsi suurte väljakutsetega oma sõidukite tarbijate ette toomisel: Teslal on varem olnud probleeme tähtaegadest kinnipidamisega ning ei Bollinger ega Rivian pole loonud edasimüüjate võrgustikke.

Väljakujunenud autotootjad koostavad elektrisõidukite plaane

Elektriveokeid ei arenda ainult idufirmad. Selle aasta alguses debüteeris Ford täiselektriline pikap, mis võib vedada 1 000 000 naela. Kuigi autotootja tunnistab, et selle sõiduki tootmisversioonil seda võimalust pole, näitab see, kuidas Ford mõtleb elektriveokitele. F-150 elektrilist versiooni võime näha juba 2021. aastal.

Ja hiljuti tutvustas Chevrolet SEMA-l seda täiselektriline E-10. Ettevõtte pressiteate kohaselt võib see toota 450 hobujõudu. Ja erinevalt uutest tulijatest kasutab E-10 veoki aku jaoks kogu voodit. Samuti pakub see 0–60 mph kiirust 5 sekundit. Siiski väärib märkimist, et me ei pruugi kunagi näha selle sõiduki tootmisvalmis mudelit.

Rohkem uudiseid LA autonäitusest leiate järgmistest artiklitest:

sarnased postitused

Leave a Reply