Proovisime linnaelu elektriautoga

7
Proovisime linnaelu elektriautoga

Vahemaa ärevus on endiselt peamine takistus elektriautode laialdasele kasutuselevõtule. Lõppude lõpuks on Ameerika suur koht ja paljud meist näevad igal nädalal rohkem kui 200 miili maanteed. Kuid kujutage korraks ette, et elate linnas, sõidate tööle ja koju ühistranspordiga ning sõidate harva kodust kaugel. Võib-olla soovite autot kord nädalas toidupoodi minekuks, 20 miili kaugusel asuvale vennale külla või Maxi viimiseks hea koerapark – see, mis asub järgmises linnas. Kui mõni neist kõlab tuttavalt, võite vaadata elektriautot ja mõelda: “Hei, see pole halb mõte.”

Korteris elavatele ostjatele, kes sõidavad vaid 200 miili mõne nädala (või mõne kuu) kohta, pakuvad elektriautod veenvat pakkumist: madal hooldus, madalad jooksvad kulud ja väike keskkonnajalajälg. Et näha, kui lihtne on elektriautoga linnas elada, otsustasin seda ise proovida.

Elektriauto valimine

Olgu, nii I ei valinud sellises olukorras autot. Nissan laenas mulle a 2020 Leaf SL Plus. EPA hinnanguliselt 215-miilise sõiduulatusega võimaldaks see mind tüüpiliste ülesannete täitmiseks linnas ringi ja saaksin siiski sõita oma tavapärast testimisringi, muretsemata aku tühjenemise pärast. Tõenäoliselt pean selle enne tagastamist üks või kaks korda vooluvõrku ühendama, et tarnejuhil oleks täis aku, et garaaži tagasi sõita.

2020 Nissan Leaf SL PLus esivõre

Leaf on selle testi jaoks hea valik. Hoolimata sellest, et Tesla on kõikjal noorte-linna-professionaalsete psüühika hulgas, on suhteliselt tagasihoidlik Leaf endiselt enimmüüdud elektrisõiduk kogu maailmas. Samuti pakub see nii standardset 2. tüüpi pistikut aeglaseks ja kiireks vahelduvvoolu laadimiseks kui ka CHAdeMO pistikut kiireks alalisvoolulaadimiseks. Minu Nissan Leaf ei saanud Tesla Superchargeri jaamu kasutada.

Vahemiku ärevus? Proovige Range Serenityt

Minu Leafi nädala jooksul kõikusid temperatuurid 30 ja 60 kraadi vahel. Mul ei olnud kunagi probleeme sellega, et kuvatud järelejäänud sõiduulatus kaob kiiremini kui läbitud miilid. Pärast 200-miilise sõiduulatusega kodust lahkumist ja 34-miilise ringi läbimist, peatus-ja-liiklusliikluse, laiaulatusliku kiirtee, mõne valitud tagasitee ja linnasõidulõigu läbimist parkisin auto nii, et autot oli jäänud 165 miili. akus.

2020. aasta Nissan Leaf SL Plus teabe- ja meelelahutusekraan

Elektriautod nagu Leaf pakuvad kõik visuaalset ekraani, mis illustreerib sõiduki järelejäänud sõiduulatust. Leafis pakub Nissan käepärast kaarti, mis näitab täpselt, kus saate oma olemasoleva laenguga sõita. Võib-olla poleks ma Massachusettsi kodust Burlingtonisse VT-sse pääsenud, kuid oleksin võinud päris sügavale mägedesse jõuda.

Sellegipoolest oli mul hea meel, et ei pea selle kaardi pärast palju muretsema. Selle asemel sain keskenduda Leafi täiustatud juhiabisüsteemile ProPilot Assist ja selle 7 kõlariga Bose stereosüsteemile (mõlemad on eksklusiivsed tipptasemel SL Plusi varustusele) – ja loomulikult maanteele. ees.

Aku laadimine

Siiani on Leaf linnaelanikele atraktiivne valik. Kuid isegi siis, kui sõiduulatus kuvatakse nii, nagu reklaamitakse, tuleb hetk, mil Leaf vajab laadimist. Ja siin, lugejad, tekivad komplikatsioonid.

2020 Nissan Leaf SL PLus Sisevaade

Väljaspool Californiat võib Suur-Bostoni piirkond olla Ameerikas parim koht elektriauto laadimiseks. Rakendused nagu ChargePoint on kergesti arusaadavad ja tuvastavad kiiresti teie praegusele asukohale lähimad elektrisõidukite laadimisjaamad, kas need on praegu kasutusel ja kui palju nende kasutamine maksab. Leidsin, et ChargePointi on palju lihtsam kasutada kui Leafi pardasüsteemi.

Probleem on aga selles, et enamik minu piirkonna laadijaid tõmbab sõidukitesse mahla kiirusega 6,6 kilovatti tunnis. Suurema akuga Leaf Plusi trimmides on 62 kWh aku, mis tähendab, et ühe laadijaga tühjalt täis laadimiseks kuluks peaaegu 10 tundi. Ja loomulikult on paljudel laadijatel ajapiirangud. Kui mu aku tööulatus oli langenud alla 150 miili, ühendasin ma 6,6 kW võimsusega jaamas tund ja 56 minutit. Tulin veel 46 miiliga.

2020 Nissan Leaf SL Plus laadimisport

On olemas kiiremad alalisvoolulaadijad, mis kasutavad CHAdeMO laadimisporti, mitte tüüp 2 porti. Siiski on nad haruldased. Kui te ei saa oma elektrisõidukit kodus või tööl laadida, veenduge, et teate, kust leiate alalisvoolulaadija, ja plaanite seda sageli külastada.

Kas elektrisõiduki elustiil on hea väärtus?

Esiteks hea uudis: saate elektriautosid tasuta laadida. Loomulikult on ka halbu uudiseid. Tõeliselt “tasuta” laadijad on veelgi haruldasemad kui alalisvoolulaadijad; enamik laadijaid maksab kuskil 10-15 senti kWh. Tavaliselt haldavad tasuta laadijaid koolid või omavalitsused; Laadisin oma Leafi proovisõiduki tasuta, kuid ruumi kasutamiseks pidin parkimiskellale siiski paar taala sisse söötma. Linnas saab elektrisõidukiga elada, kuid selle aku elektronidega laetuse hoidmine nõuab täiendavat mõtlemist.

Ja loomulikult maksavad elektriautod rohkem kui võrreldavad gaasimootoriga autod. Hüpoteetiliselt saate osta Nissan Leafi või Chevy Bolti vähem kui 40 000 dollari eest, mis võib lõpuks langeda isegi alla 30 000 dollari, kui arvestada erinevaid föderaal- ja osariigi tasandi maksusoodustusi. Kuid kui minu Leaf SL Plusi testauto hind 46 045 dollarit (koos sihtkohaga) viitab sellele, ei tundu teie elektriauto tõenäoliselt oma hinnasilti väärt.

2020. aasta Nissan Leaf SL Plus juhi teabeekraan

2020. aasta Leaf SL Plus teeb on nahkistmed ja see teeb on esmaklassiline stereo ja see teeb neil on tipptasemel turvasüsteemid. Kuid sellel on ka paaditäis plastmaterjale ja valusalt lihtne (ehkki täiesti digitaalne) draiveriekraan ning teabe- ja meelelahutusekraani ja keskosa ümber olev klaverimust viimistlus tundub odav ja seda on raske puhtana hoida.

Ja Leaf pole selles osas üksi. Isegi Teslad, need toretsevad stiiliikoonid, on saanud omanikelt ja ostjatelt palju kaebusi kehva ehituskvaliteedi kohta. Elektriautot ostes võib öelda, et teie raha ostab teile tehnoloogiat ja keskkonnasäästlikku tõhusust, kuid tõenäoliselt ei osta see teile enamat.

2020. aasta Nissan Leaf SL Plus tagumine vaade

Rohkemate autouudiste saamiseks vaadake neid artikleid:

Leave a Reply