Pilk autolaenutööstuse väljavaadetele

7
Pilk autolaenutööstuse väljavaadetele

Kui soovite autolaenu sektorisse astuda, on oluline, et teate turgu, trende ja statistikat erinevatest ja uusimatest andmeallikatest. USA autolaenutööstus laieneb pidevalt. Vaadates uute autolaenude arvu järjepidevat 9-aastast kasvu, võivad numbrid tunduda teile väga paljutõotavad, kuid see võib olla vaid pealtnäha.

Selleks, et olla edukas autolaenuandja ja jõuda erinevate veebipõhiste autolaenuallikate kaliibrini, näiteks https://www.libertylending.com/ või teised, need statistilised arvud aitavad teil palju teada, mida oodata ja kuidas peaksite oma lähenemisviisi kavandama.

2018. aastal näitasid mitmed uuringud, et:

 • Tasuta autolaenu võlg kokku kasvas 9 miljardi dollari võrra.
 • Iga-aastased autolaenud saavutasid 584 miljardi dollari taseme.
 • Nii nagu autolaenu maht ja laenude väljastamine on kõigi aegade kõrgeimal tasemel, on ka laenuvõtjate keskmine krediidiskoor sama kõrgel tasemel.

Need paljutõotavad faktid ei pruugi aga kaotada ambitsioonika autolaenuandja kõiki muresid. Seda seetõttu, et samad uuringud on näidanud, et:

 • Rohkem kui veerand kommertspankadest on teatanud autolaenu nõudluse olulisest langusest.
 • Samuti on märgata aastase kasvutempo aeglustumist ja
 • Ka võlgnevuste määrad kasvavad märksa suurema intressimääraga ja seda on eriti märgata kõrge riskitasemega laenuvõtjate seas.

Seetõttu võivad need arvud viidata sellele, et USA autofinantseerimise turg on tööstusharu mulli keskel. Selliste murede puhul on elementaarne, et tead, mida sellelt sektorilt oodata aastal 2019 ja pärast seda.

Tööstus ja majandus

Alustuseks peaksite kõigepealt teadma, kuidas autolaenutööstus riigi majandusse tervikuna sobib.

Tavaliselt ei tõmba autolaenutööstus nii palju tähelepanu kui õppelaenu või hüpoteeklaenutööstus.

Isegi siis on autolaenutööstus USA majanduse peamine liikumapanev jõud. 2018. aastal oli näha, et:

 • Ameeriklased ostsid üle 17,3 miljoni sõiduki
 • Autofirmad andsid 3% USA SKTst
 • Üle 85% müüdud uutest autodest rahastati
 • Üle 54% kasutatud autodest osteti samuti kas laenu või liisinguga
 • Ligikaudu 30% kõigist uute sõidukite müügist moodustavad liisingud, mis on 37% kasv alates 2010. aastast
 • Autolaenuvõlg USA-s on suuruselt kolmas võlaallikas, moodustades ligikaudu 9% kõigist leibkondade võlgadest
 • Autolaenud on enam kui 113 miljoni autolaenuga krediitkaartide järel teine ​​kõige levinum krediidiallikas
 • Autolaenu võlg kasvas viimasel kümnendil 81%, ulatudes Föderaalreservi juhatuse andmetel 1,27 triljoni dollarini.
 • Autolaenu võlg kasvab jätkuvalt, kuid Experiani andmetel palju aeglasemas tempos, mis on vaid 4,4% võrreldes eelmise aastaga, mis on tegelikult pool 2016. aastast, mis oli 8,6%.
 • 2018. aasta viimases kvartalis vähenes autolaenu jääkide summade ja väljastamise aastakasv 3%.
 • Nõudlus autolaenude järele langeb 10 aasta madalaimale tasemele.

Kõik need asjaolud on tekitanud muret pankades ja teistes autolaenudega tegelevates finantsorganisatsioonides. Kõige tavalisema autolaenu tööstuse elavdamise meetmena järgib enamik laenuallikaid autolaenude intressimäärade alandamise suundumust. Föderaalreservi poolt 74 pangas läbi viidud uuringu kohaselt teatas umbes 25,5% neist, et on oma intressimäärasid langetanud ja vaid 7,3% neist õnnestus saada mõõdukalt kõrgemaid intressimäärasid.

Krediidinõuete ja peamiste laenuvõtjate tähtsus

Autolaenuandjad, eriti kommertspangad, on turvalisuse huvides krediidinõudeid karmistanud. Seda krediidi piiramise lähenemisviisi on aga järgitud hoolimata asjaolust, et autolaenude viivisemäärad on suhteliselt madalad.

Selline lähenemine on võimaldanud oma laenuandjatel oma krediidinõudeid leevendada, et säilitada müügikasvu. Nendel suletud laenuandjatel ei ole aga kõrgeima riskitasemega laenuvõtjate suhtarv. Tegelikult on autolaenu kasvu põhjuseks peamised laenuvõtjad, kes otsivad kallimaid autosid ja pikemaid laenutähtaegu.

Veelgi enam, vaatamata aasta-aastalt märgatavale kasvule näib autolaenuvõlg pidevalt kasvavat. See on taas tingitud põhjusest, et peamised laenuvõtjad maksavad uute või kasutatud autode ostmise eest rohkem kui varem. Uuringud näitavad, et peaaegu 77% kõigist autodest on seotud peamiste laenuvõtjatega.

Lisaks sellele on veel üks oluline asi, mida peaksite krediidiprofiilide osas kaaluma. See on tõsiasi, et kõik laenuvõtjad ei jagune autolaenuandjate vahel ühtlaselt. Näiteks autofinantseerimisettevõtetel, mida tuntakse ka kui NBFC-d või pangaväliseid finantsettevõtteid, kuuluvad tavaliselt peaaegu pooled kõigi autofinantseerimisettevõtete tasumata laenudest, mis on eriti pärit kõrge riskitasemega laenuvõtjatelt. Vastupidi, krediidiühistutel ja väikepankadel kuulub kõrge riskitasemega laenuvõtjatele vaid umbes 14% kogu nende autolaenujäägist.

Keskmine laenusumma ja tähtaeg

Lõpuks peaksite mõistma nii uute kui ka kasutatud autode laenude keskmist laenusummat ja laenutingimusi. Ideaalis pole see kunagi kõrgem olnud. Uuring näitab, et:

Keskmiselt võtavad ameeriklased uute autode ostmiseks laenu umbes 30,5 000 dollarit ja kasutatud autode puhul on laenusumma umbes 18, 4 000 dollarit. See on aga 22% tõus viimase 10 aasta jooksul.

Teisest küljest, kui arvestada laenutingimusi, on 2018. aasta uuringuaruannete kohaselt iga autolaenu keskmine tähtaeg uute autode ostmiseks üle 66 kuu. Kümme aastat tagasi olid laenutingimused sellest seitse kuud lühemad. . Teisest küljest kasvas kasutatud autode keskmine autolaenu tähtaeg kümne aasta jooksul 55 kuult 62 kuuni.

Kõik see viitab sellele, et autolaen on paljutõotav tööstusharu, kuid edu saavutamiseks on vaja olla ettevaatlik ja ettevaatlik.

Leave a Reply