Moodsad rehvid teie klassikalisele muskliautole

3
Moodsad rehvid teie klassikalisele muskliautole
On tõesti raske leida palju OEM-osi, eriti viimistlus- ja salongiosi, ja loomulikult soovite seda lihasautot originaalina hoida. Hea uudis on see, et te ei pea sõitma oma 140 miili tunnis kiirusega autoga 60ndate ajastu 140 miili tunnis kiirusega kihtrehvide komplektiga.

Oma lihasauto perioodi õige hoidmine (alates algusest)

Lihasautosid peetakse tavaliselt Ameerika sõiduks aastatel 62–73, millel on V8, millel on palju hobujõude ja mõni sportlik stiil, kuigi teatud täissuuruses autod, nagu Impalas, Catalinas, Satellites ja Torinos, kuuluvad sellesse kategooriasse. ka.

Näituste ringraja jaoks muskelautot restaureerides püüdlete võimalikult puhta ja korrektse restaureerimise poole, millel on numbritele vastav jõuülekanne, õiged salongidetailid, õiged värvikoodid ja kõik muu.

Ja loomulikult oleme nüüd järjekordsel muskelautode kuldajastul, kus hilise mudeli Charger sedaanid, Challengerid ja Camaros toovad rohkem hobujõude ja pöördemomenti kui nende 60ndate suguvennad, kuid see on ilmselt mõne teise korra arutelu.

Kuid te ei taha selle juures rehve unustada. Kõik teavad, et rehvidel on säilivusaeg ja müügikuupäev. Üle viie aasta vana rehvikomplekt on tõenäoliselt mõranemine ja kuivamädaniku algus, nii et 50 aastat vanade originaalrehvide komplekt ei töötaks kunagi. Lisaks olid vanemad kihtrehvid kummisegude ja konstruktsiooni osas vähem paindlikud. See jäikus tähendas liigset veeretakistust, kuumuse kuhjumist, karmimat sõitu ja pöörast juhitavust – kõik see on põhjus, miks diagonaal- ja rihmarehvid on vananenud ning radiaalid on muutunud parimaks disainiks.

– Rehvid võivad muuta või rikkuda teie klassikalise muskelauto üldilme ning teie taastamiseks on palju täpseid valikuid välimuse osas.

– Paljud muskelautod olid mõeldud 14” või 15” ratastele. Hea uudis on see, et 14s, 15s ja isegi 13s on saadaval reproduktiivsete muskelautode rehvidena, et tagada täiuslik ajastule vastav välimus.

– Kas mäletate vanu laiuste tähistusi? “Tal on sellel autol 60ndate komplekt!” Võite isegi leida valgete tähtedega rehve, millel on need suuruse tähised, nagu 70ndate alguses.

Pole midagi jahmatavamat kui täpne taastamine rehvikomplektiga, mis näevad täiesti valed välja. Olenemata sellest, kas otsite terasest ratastega paljast välimust, dogdish hubcaps ja mustad seinad või kui pildistate klassikalist valgete tähtedega välimust, on vanarehvide ajalooliselt täpsed reproduktsioonid. Need näevad isegi õiged välja, kui veerete perioodile vastavatel järelturu ratastel Cragar S/Spilud või kroomitud tagaküljed.

Pea meeles Uniroyal Tiger Paw rehvid? Kuidas oleks Goodyear Silvertownsi ⅜” punase joonega (või kuldse või sinise joonega) rehvidega? Või mitmeaastane lemmik Firestone Wide Ovals, mille külgseintel on õige font? Nad kõik on tagasi tulnud ja on saadaval teie muskelauto jaoks. Ja loomulikult on need kõik ehitatud kaasaegse tehnoloogiaga, mis tagab veojõu, sõidumugavuse, juhitavuse ja ohutuse.

Võib-olla on parim osa see, et lihasautode rehve otsides leiate õiged suurused. 70ndate lõpus sõitsid Corvetted 15-tollistel ratastel; täna on Corvette’i rattad 19-tollise läbimõõduga. Siiski olid 60ndatel peaaegu kõigel 15-tollised rattad, alates GTO-dest kuni universaalideni (kuigi ¾-tonnistel veoautodel oli tavaliselt 16-tollised). Võib olla raske leida moodsaid rehve, mille suurus sobib hästi teie lihasmasina välimuse poolest, ja te tõesti ei taha minna suurema rattamõõdu juurde ilma muid muudatusi tegemata. Suuremad rattad võivad spidomeetri/odomeetri näitu maha paisata, vedrustuse geomeetriat muuta ja isegi jõuülekandega probleeme tekitada. Miks mitte hoida seda 15 sekundiga originaalina, selle asemel et vedrustust täielikult ümber kujundada?

Siis on Restomods.

Restomodid on suurepärased. Saate säilitada kogu oma 60ndate auto laheda vahekaardi, kuid pidurite, vedrustuse ja roolisüsteemi uuendustega, mis muudavad selle sõitmise palju turvalisemaks ja etteaimatavamaks. Saate mootori vahetada millegi vastu, mis on vähem hooldusmahukas, kütusekulukam, kergemini leitav ja võib-olla isegi võimsam.

Õige tehnoloogia ja õigete mutrivõtmeoskustega saate restomodi projekti tehes kokku panna midagi, mis on mõlemast maailmast tõesti parim – mõelge 50ndate ajastu Chrysleri kupeele, mille kapoti all on 00ndate Dodge Viper V10 ja vedrustuse ja pidurite täielik kapitaalremont. Või võib-olla 60ndate lõpu Mustang, millele on paigaldatud 2010. aastate Ford V8, koos elektrooniliste mootori juhtseadiste, 14-tolliste Brembo ketaspidurite ja täielikult uuendatud esivedrustusega. See on võib-olla restomodide parim osa – kui te ei taha, et kõik oleks täpne ja kooskõlas tehase spetsifikatsioonide ja ehituslehtedega, võite välja mõelda kõike, alates kergest modifikatsioonist kuni millegi üsna radikaalseni.

Oletame, et sõidate restomodiga, millega olete loominguline olnud, võib-olla keevitate sisse terve alamraami ja esiosa, et saada ajakohasem juhitavus ja teekäitumine. Jõudluslikud või ülikõrge jõudlusega rehvid kasutavad pehmemat, kleepuvamat kummi koostist, mis parandab haardumist ja teetunnetust, et saada palju parem sõidukogemus. Muidugi, kui lähete nende rehvidega, peate veenduma, et olete esivedrustuse ja roolimehhanismide osas kodutöö tõesti ära teinud.

Moodsad rehvid teie klassikalisele muskliautole

Sõiduautod ja veoautod on aastate jooksul palju muutunud, isegi viimase kümnendi jooksul. Rehvid on pidanud selle disaini arenguga sammu pidama. Michelin tutvustas esimest radiaali 40ndate lõpus; 70ndateks olid need tavalised ja astusid suure sammu edasi diagonaalrehvidest. Sellest ajast alates on aga kummi koostises, turvisemustrites ja sisekujunduses tehtud edusamme, mis on oluliselt parandanud juhitavust, turvise eluiga ja sõidukvaliteeti.

Esiteks, me ei soovita ega propageeri kellelgi liiklusseaduste rikkumist, kuid kui olete kunagi kihutatavate kihtrehvidega sõitva lihasautoga kiirustanud üle 70 miili tunnis, siis teate, et see võib olla üpris hea kogemus. Kaasaegsed rehvid on mõeldud pikkadeks sõitudeks suurel kiirusel ning kummi koostis aitab hajutada soojust ja turvise mustrid, mis on loodud stabiilseks keskkoha tunnetuseks. Need samad turvisemustrid aitavad eemaldada vett rehvi kontaktpinnalt, nihutades seda rehvi taha, et tagada vihmasel teekattel suurepärane haarduvus ja ohutus.

30ndate või 40ndate ajastu auto (või rotivarda) täpse väljanägemise jaoks vajate paksu koorega valget seina ja mõnikord ka paaritu suurust, näiteks 710R15. Siit leiate taas seda tüüpi rehve, millel on ohutuse ja juhitavuse tagamiseks kaasaegne radiaalne sisekonstruktsioon (kuigi mõned vanad traatveljed võivad vajada sisekummi). Korraga ¼ miili läbimiseks on Hoosier’lt ja Miki Thompson mis tõmbab teid üles ja viib teid august välja ja rajalt alla. Võidusõidurehvidel on kleepuvam kummisegu, mis aitab kindlasti kuumal teekattel süvendada, välistades rataste pöörlemise.

Järeldus

Miski ei näe lahedam välja kui paksud valged seinad 50ndate lõpu Cadillacil, valgete tähtedega rehvid 70. aasta Olds 442-l või punased jooned Plymouth RoadRunneril. Kunagi olid teie valikud üsna piiratud, kui otsisite õiged rehvid teie klassikaliseks sõiduks, aga mitte rohkem. Turg on olemas ja mitmed rehvitootjad on selle niši täitmiseks astunud. Mis kõige parem, saate kasutada kaasaegsete rehvide eeliseid, millel on klassikaline välimus, mis parandab teie sõitu, ilma et teid autonäitusel punktidesse segataks.

sarnased postitused

Leave a Reply