Mis on mikrosfäärilised abrasiivid? Uue tehnoloogia purustamine

5
Mis on mikrosfäärilised abrasiivid?  Uue tehnoloogia purustamine

Värskendatud 29. aprillil 2022

See artikkel on osa sarjast, mis käsitleb uut Dr. Beasley Nano Surface Primer sarja, mis on nüüd saadaval. Süsteemi kohe ostmiseks klõpsake siin.

MicroSphere Abrasive Technology (MSAT) on see, mida Dr. Beasley Nano Surface Primer sari kasutab läbipaistvast kihist defektide väljalõikamiseks. See tehnoloogia (mis siiani oli detailitööstuses üsna ennekuulmatu) ületab lõikekiiruse, täpsuse ja üldise sujuvuse osas täielikult vana abrasiivtehnoloogia.

Selles artiklis kirjeldame, kuidas vanad tehnoloogiad, nagu DAT ja SMAT, töötasid, millised olid nende puudused ja kuidas mikrosfäärid murravad uut teed, kui me poleerimisvahendeid ära paneme ja Nano Surface praimereid korjama hakkame.

Vanem tehnoloogia

Vanasti nimetasid detailimeistrid poleerit kivipurgiks, kuna need on suured, sakilised ja kivine abrasiivid sees olid. Kuid isegi 20. sajandi möödudes ei muutunud abrasiivtehnoloogia asjad palju paremaks. Mõnda aega oli Menzerna DAT (Diminishing Abrasive Technology) nii kõrgtehnoloogiline kui võimalik. Siis 2000. aastate keskel teisaldas Meguiar SMAT-i (Super Micro Abrasive Technology) detailitööstusesse. Need tehnoloogiad töötasid selle aja jooksul hästi, kuid keraamilise nanokatte tehnoloogia tulekuga hakkavad nad peamiselt oma vanust näitama. Selgitame, miks.

DAT (kahanev abrasiivtehnoloogia)

Vähendavad abrasiivid.

DAT on põhimõtteliselt see, nagu see kõlab. Abrasiivid lagunevad (vähenevad), kuna masina puhver korrigeerib värvikihti, tagades sellega, et te ei lõika liiga kaugele – läbipaistev kiht on lõppude lõpuks väga õhuke. Selleks kasutatakse abrasiivse materjalina alumiiniumoksiidi, kuna see laguneb pisikesteks kristallideks. Vähenev aspekt võib alguses tunduda eelisena, kuid DAT-il on oma varjuküljed.

Esiteks on need suuruse poolest üsna ebatäpsed. Tootjad kasutavad abrasiivide suuruse järgi sorteerimiseks järjest kitsamate avadega astmelisi sõelu, kuid sõelaavad võimaldavad tegelikult läbida üsna laias valikus abrasiivsete osakeste suurusi. Liiga suur erinevus osakeste suuruses ja te hakkate saama ebaühtlast lõikekiirust, mis viib ebatasase pinnani.

Vähendavad abrasiivid 400-kordse suurendusega.
Vähendavad abrasiivid 400-kordse suurendusega.

Lisaks on probleemid, mis tulenevad abrasiivide vähenemisest. Mõne aja pärast abrasiivid lagunevad ja teie puhver lõpetab lõikamise. Kui te ei ole sel hetkel saavutatud tulemustega rahul, peate lõikamise juurde naasmiseks uuesti padjakesele kandma ja kasutama rohkem toodet. See muudab ka täpse lõike tegemise keeruliseks, sest kunagi ei tea, millal abrasiivid välja lähevad. Üldiselt jätab DAT palju soovida.

SMAT (Super Micro Abrasive Technology)

Super mikroabrasiivid.
Super mikroabrasiivid.

Erinevalt kahanevatest abrasiividest, mis lagunevad kuni lõikamise lõpetamiseni, säilitavad supermikroabrasiivid oma suuruse, jätkates lõikamist seni, kuni puhver on sisse lülitatud ja vastu värvi surutud. Kuna need on valmistatud alumiiniumoksiidkristallidest, ei lagune need teie austajana. Sellel on kindlasti oma eelised kahanevate abrasiivide ees, kuid tehnoloogia jääb siiski alla nanokatteks valmisoleku täpsusele.

Super mikroabrasiivid 400x suurendusega.

Esiteks on SMAT-i jaoks kasutatav suuruse sortimise protsess täpselt sama, mis DAT-is, nii et saate siiski üsna laias valikus osakeste suurusi. Näiteks kui uurite supermikroabrasiive mikroskoopilisel tasemel, võite tõesti näha, kui sakilised ja ebakorrapärase kujuga need on. Nüüd võivad need lõigata hästi, kuid nad ei jäta väga siledat pinda, mis tähendab ideaalsest vähem läiget. Osaliselt seetõttu on ülipeened viimistluspoleerimisvahendid nii populaarsed – need lihvivad õrnalt seda konarlikku pinda, et saada läikiv välimus.

MSAT (MicroSphere Abrasive Technology)

Mikrosfäärilised abrasiivid.
Mikrosfäärilised abrasiivid.

Kõik need vanad tehnoloogiad jäid puudulikuks, kuna need olid ebaefektiivsed ja ebatäpsed. Need muudavad töövoo keeruliseks vajadusega kompenseerida ebasujuvaid tulemusi ja ebatäpseid lõikemäärasid. Seetõttu kasutab Dr. Beasley’s oma tulevastes nanopinna kruntvärvides tehnoloogiliselt arenenumat MicroSphere’i abrasiivtehnoloogiat.

Mikrosfääre saab valmistada erinevatest materjalidest, näiteks keraamikast või klaasist. Dr. Beasley’s on aga valmistatud patenteeritud materjalist, mis pakub ületamatut lõikevõimet. See ainulaadne lõikematerjal, mis on kombineeritud mikrosfääri täpse suurusega sfäärilise olemusega, tagab värvi korrigeerimisel seninägematuid täpsusi.

Helmed on lõigatud paremini kui kivid

Kui DAT ja SMAT abrasiivid on väikesed sakilised kivimid, siis mikrosfäärilised abrasiivid on täiuslikult sfäärilised helmed, mille suurus on vaid mikronid. Sfääriline kuju maksimeerib värvi lõikamiseks saadaolevat pinda, mille tulemuseks on kiirem ja ühtlasem lõige.

Mikrosfäärilised abrasiivid 400x suurendusega.
Mikrosfäärilised abrasiivid 400x suurendusega.

Võrrelge seda vana tehnoloogia ebakorrapäraste kivimitega, kus lõikepind on piiratud tootmisprotsessis juhuslikult tekkinud eenditega. See aeglustab lõikekiirust ja halvendab nivelleerimist, põhjustades ebaefektiivsust ja halbu tulemusi. Nagu näete, on mikrosfääride edusammud lõikekiiruses tõeliselt võtmetähtsusega katte pealekandmise aja ja tehnika optimeerimisel.

Ühtlane suurus, ühtlane pind

Mikrosfäärid on konstrueeritud ja kureeritud ülitäpsete suuruste jaoks, kusjuures osakeste erinevus on praktiliselt null. Mida ühtlasemad on osakesed, seda ühtlasem on lõikekiirus ja ühtlasem pind. Ja nagu teate, tähendab siledam pind rohkem läiget! Arvestades, et katte läige seisneb peamiselt värvi korrigeerimises, on see tohutu asi.

Võrrelge seda varem käsitletud DAT- ja SMAT-osakestega, mille suurus erineb läbitavast sõelumisprotsessist üllatavalt suurel määral. Kui teil on tonnide viisi erineva suurusega abrasiive, mis lõikavad erineva kiirusega, saate paratamatult tulemuseks kareda pinna, millel on kareda sära. Kui kavatsete katte pealekandmist tõsiselt võtta, on mikrosfääriliselt sile pind kohustuslik.

On veel rohkem teada

Need on kõik mikrosfäärilise abrasiivtehnoloogia põhitõed. Naaseme nende juurde hilisemas ajaveebis teemal “Science of Smooth” ja selle juurde, mis puudutab karvkatte selge sära muutmist.

sarnased postitused

Leave a Reply