Micra ümberkujundamine: Nissani terav supermini vaadatud

7
Micra ümberkujundamine: Nissani terav supermini vaadatud

kõrval Lem Bingley

Nissan Micra
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: elegantne stiil, kaasaegne kabiin, nutikas turvakomplekt
Halb: pealetükkivad ekraanisambad, karm sõit
Hind: alates 11 995 £ – 20 020 £ testitud kujul

Kiilukujulised autodisainid on juba mõnda aega moest välja langenud, kuid Nissanile pole seda ilmselt keegi öelnud. See on uusima Micra supermini jaoks välja pakkunud silmatorkava, nurgelise disaini, mis näeb välja peaaegu iga nurga alt vaadates.

Auto teravatele joontele vastanduvad kumerad küljed, millel on kapotist külgedele alla voolav laineline korts. Pilkupüüdev korts aitab anda autole tasakaalukama profiili. Ilma selleta näeks Micra välja nagu näljane sipelgakann, kes nuuksub enda ees maad.

Varjatud tagaukse käepidemed annavad Micrale võlts kolmeukselise välimuse, mis on veider, arvestades, et see on saadaval ainult viieukselise luukpärana. Ma ei ole peidetud ukselinkide fänn (peate lõpuks reisijatele tähelepanu juhtima, et taga on uksed), kuid see on disaini veidrus, mis näib olevat üha populaarsem.

Nissan Micra eestvaade

Ükskõik, kas teile meeldib stiil või mitte, on raske vaielda, et uus disain ei ole eelmise Micra tohutu edasiminek. 2010. aastal hämmeldunud maailma vabastatud vana Micra uuendati põhjalikult 2013. aastal, kuid oli endiselt liiga väike, kole ja ebamugav, et võrrelda seda müüdavate konkurentidega nagu Renault Clio.

Uus auto parandab peaaegu kõik eelmise Micra puudused. Üks peamisi muresid, mis edasi kandub, on ebamugav sõit, kuigi osaliselt võivad süüdi olla 17-tollised sulamid, mis on poltidega kinnitatud tipptasemel Tekna klassi Micrale, mida proovisin. Tõmba üle kiviklibu ja saad sellest teada.

Nissan Micra kokpit

Kuid külg on sportlik tunne maateedel ja rool, mis reageerib teravalt teie pingutustele roolis. Juhitavusesse annavad oma panuse ka paar nutikat elektroonilist süsteemi – Intelligent Ride Control, mis pidurdab mõistlikult, et vähendada põrkamist konarustest, ja Intelligent Trace Control, mis korrigeerib auto joont kurvides, pidurdades diagonaalselt vastas olevaid rattaid, lisades või lahutades auto kalduvusest kalduda kindlas suunas, kui auto hakkab triivima.

Interjöör on varasemast palju ruumikam ning disaini ja materjalikvaliteedi poolest vanast Micrast mitu tänavat ees. Tipptasemel Tekna varustustase, mida proovisin, sisaldab ahvatlevat õmmeldud kunstnahast armatuurlauapaneeli, mis on katsudes pehme, ning ka keskkonsooli mõlemal küljel sobivad põlvekaitsmed, mis annavad mõistlikult veenvaid tipptasemel signaale.

Nissan Micra esiosa sisemus

Tõepoolest, Nissan on kvaliteedi tõstmiseks jaganud olulisi osi mõne suurema mudeliga – keskne seitsmetolline puuteekraan, mis on paigaldatud kõikidele mudelitele, mis on kõrgemal kui Visia põhiklassist, on peaaegu identne Qashqais leiduva ekraaniga. Ainult plastikust ümbris ja erinevad valikunupud on erinevad (ja üllataval kombel on Micras pisut kenamad, kui minu käest küsida).

Samuti näeb rool välja väga sarnane sellele, mis paigaldati Qashqaile pärast selle hiljutist ilmemuutust, koos sama hulga käepäraste ratta nuppudega. Siiski peate valima vähemalt keskklassi N-Connecta sisekujunduse, et ratas oleks nahaga mähitud.

Nissan Micra instrumendid

Kõigil peale Visia klassi autode on näidikukettide vahel mugav viietolline värviline teabeekraan. Ekraani saab seadistada rattanuppude abil ja see kuvab abivalmilt kehtivat kiiruspiirangut, mida kogub sõidu ajal tuuleklaasil olev kaamera.

Nutitelefonirakenduse integreerimine on kaasas keskse puuteekraaniga, samas kui N-Connecta klassist üles on lisatud GPS-navigatsioon, mille ristmike diagrammid korratakse armatuurlaual mugavalt.

Nissan on uude Micrasse ka turvakomplekti toppinud. Ühendkuningriigis on kõikidel mudelitel jalakäijatuvastusega automaatne hädapidurdussüsteem ja sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem, mis vibreerib ratast ja rakendab diferentsiaalpidurdust, et aidata autot oma sõidurajale tagasi juhtida. Eriti need kaks omadust tõstsid Micra neljatärniselt a viie tärni hinnang Euro NCAP skeemi alusel.

Nissan Micra ümbervaatemonitor

Vähem kasulik on see, et rabav välisilme on järsult kaldu tuuleklaas, mis viib ekraanipiilariteni, mis ristmikel vaadet pisut rohkem kui sooviksin. See on arvatavasti üks põhjus, miks mõned peamised rivaalid, näiteks uusim Kia Rio, on oma hiljutiste ümberkujundustega liikunud püstisema ekraani poole.

Võib-olla nende sammaste tõttu oli mul üsna raske hinnata, kus Micra ots võiks asuda. Avastasin end muretsemas, kas väike Nissan mahub läbi tühimike, millest see tõenäoliselt läbi oleks sõitnud.

Kahtlemata oleksin ma auto suurusega rohkem harjunud, kui see mulle kuuluks. Kui see ei õnnestu, on valikus 550-naelane pakett Vision+, mis sisaldab parkimisandureid, pimeala hoiatust, liikuvate objektide tuvastamist ja Nissani ümbervaatemonitori, mis pakub kaamerate abil keskekraanil auto ümbrust 360° vaadet. Kasulik on see, et parkimisandurite hoiatused on ülevaates joonistatud kollase, merevaigukollase või punase värviga.

Ninast sabani alla nelja meetri millimeetri kaugusel on uus Micra palju suurem kui vana versioon, muutes selle konkureerivate superminidega võrreldes palju konkurentsivõimelisemaks. See on peaaegu täpselt sama pikk kui näiteks uusim Ford Fiesta.

Pikem teljevahe aitab ka uuel Micral tagada hea tasakaalu tagumise jalaruumi ja pakiruumi vahel. Pagasiruumi põranda all on ruumi varuratta jaoks, isegi kui auto, mida proovisin, ilma selleta tegi.

Nissan Micra tagaistmed

Minu prooviauto oli varustatud IG-T 90 bensiinimootoriga, mis on varustatud töökindla stop-start süsteemiga ja mille CO2 heitkogus on 104 g/km.

Mootor on 0,9-liitrine kolmesilindriline turboülelaaduriga agregaat, mis toodab 90 hobujõudu ja 140 Nm pöördemomenti. Sellest piisab auto 1,1-tonnise massi kiirendamiseks 12,1 sekundiga 62 miili tunnis. Auto võib esimesel käigul tunduda veidi aeglane, kuid kiiruse ületamisel on see piisavalt elav. Viiekäigulise manuaalkäigukastiga möödub see kiirteedel sujuvalt kõrgeima käiguga.

Nissan Micra ökojuhendaja ekraan

See reageerib hästi ka siis, kui proovite sõita säästlikult. Saavutasin oma katsenädala jooksul 52 mpg – vaatamata sellele, et auto ökoloogiline tagasiside ekraan andis minu sõidu tulemuseks vaid 60 punkti 100-st.

Uue Micra hinnakiri algab kõige lihtsama mudeli puhul 11 ​​995 naelsterlingist, tipptasemel Tekna varustusega diiselmootoriga versiooni puhul tõuseb hind 18 765 naelsterlingini, enne selliseid valikuid nagu värvimine. Parim ost on ilmselt IG-T 90 bensiinimootoriga N-Connecta versioon, mille hind algab 16 115 naelast.

Nissan Micra tagantvaade

sarnased postitused

Leave a Reply