Mercedes-AMG alustab 2020. aastat 800 hobujõuga

6
Mercedes-AMG alustab 2020. aastat 800 hobujõuga

AMG autod, mille pakiruumis on suured numbrid, on alati põhjust oodata uut aastat. Uuele kümnendile sisenemiseks tõmbab Affalterbachi Mercedese alammark välja ühe heccuva suure numbri. Seitsekümmend kolm, kui täpne olla.

Nagu maailmatasemel sportlase kampsun, on see number pensionile jäänud pärast seda, kui ülimadala tootlikkusega SL73 AMG tootmine 2001. aastal lõpetas. Siis viitas “73” 7,3 liitrile V12 võimsusele. Uuel GT-l ei pruugi olla 12 silindrit, kuid 275-hobujõulise eelisega eelkäijaga võrreldes ei eelda me, et keegi pilgutab.

Neljaukselise GT areng

Porsche 911-ga võitlemiseks välja töötatud vormikas kupee tuletis AMG GT on olnud saadaval vaid neljaukselisena juba umbes aasta. 73 parima mudeli lisamine sunnib kahtlemata Saksamaalt ja mujalt pärit konkurente, et nad saaksid võimalusel tarnida kaupu ka kiirekspresskategooriasse.

Aruanded alates Genfi autonäitus kirjeldage uut AMG-d, kasutades 4,0-liitrist kahe turboga V8 koos elektrimootoriga, mis juhib auto esitelge 805 hobujõu kombineeritud võimsusega. Kuigi see pole veel ühelegi autonäituse kabiinile veerenud, saab autot näha ja kuulda kiirelt lahkumas lühifilmis AMG, mis esitleti töötajatele tänutäheks.

Tänu nelikveole, mis on muutumas kõigi AMG mudelite standardlahenduseks, peaks GT73-l olema võimalus võimsust maha võtta nagu põletatud Saksa kass. Hinnangud 0–60 on madalas kahe sekundi vahemikus. Puristid, me teame, et olete seal väljas, kuid te peaksite olema loll, et arvata, et on olemas pulgavahetuse võimalus. Ausalt öeldes pole me kindlad, et suudaksite piisavalt kiiresti mõelda, et seda muuta.

Võitleme Porschega

Kui need arvud on õiged, oleks AMG elujõuline konkurent Porsche uuele Taycan EV-le. Välja arvatud see, et oma sisepõlemismootoriga V8-ga naudiks AMG oluliselt pikemat sõiduulatust kui hiiglaslik tappev uus Porsche. Kui hästi spetsifitseeritud Taycanid lähenevad 200 000 dollarile, ei oleks takistuseks ka AMG kuuekohaline hinnasilt. Väga reaalselt võib see paljudes stsenaariumides olla odavam auto.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid on paigutuselt AMG-le lähim Porsche, kuid jääb uuest autost maha hobujõudude, pöördemomendi ja 0-60 ajaga, kus vaid Taycan saab väljakutse
GT oodatav madal kahesekundiline sprindiaeg.

Mis puutub teistesse rivaalitsevatesse markidesse, siis BMW ja Audi ei näita praegu mingeid märke selle kohta, et nad võtaksid kasutusele midagi, mis võiks ohustada peaaegu 1000-hobujõulist Merci. Neile, kellel on Ameerika maitse, pakub Charger Hellcat huvitavat, kuigi oluliselt vähem rikkalikku pakendit – ilma keerukus ja hoolduskulud kõrgtehnoloogilised hübriidfunktsioonid ja kallid Mercedese remondiarved.

Pole ainus ’73

Kui te pole veendunud, et neljaukseline kupee on teie ligi 200 000 dollari jaoks parim koht, on Mercedes-AMG ka sellele mõelnud. AMG-GT ei ole ainus nimesilt, millele on registreeritud. Tegelikult võib olla kuni kolm täiendavat mudelit, mis on varustatud AMG hübriidpaigutusega selle põhjal, mida me kirjutamise ajal teame: G-, GLS-, S- ja SL-mudelid.

Kuigi AMG tallikaaslased on põnevad, on entusiastide pulss siiski neljaukseline AMG GT. G- ja GLS-klassi Mercedesed on suured ja rasked linnamaasturid, mis viivad maanteel sõitmise kahtlemata uutesse äärmustesse, kui need on läbi imbunud 805 hübriidhobujõuga, ning traditsiooniline S-klass järgib sarnast filosoofiat vanaaegses luksussedaani formaadis. SL on tootmise lõpetanud ja selle tulevik on küsitav.

AMG GT on aga töömehe jõudlusauto. See suudab kolmekohalise kiirusega (loomulikult maanteel) neli täiskasvanut äritegevusele juhtida ning üllatab teid ka oma tantsuliigutustega, kui käänalisel tagasiteel koju sõidate.

’73. aasta pärand jätkub

Keegi poleks osanud arvata, et maailmas, kus mootorite mõõtmed jätkuvalt kahanevad, äratab AMG 73 hüüdnime. SL73 AMG omanikud on isegi pidanud otsima Horacio Paganit, kes on olnud V12 siirdamine nendest autodest tema Zonda hüperautodesse, sest AMG ei ehita enam mootorit. Kuid nüüd jätkab nimesilt AMG ikoonina.

On isegi olnud kuulujutte, et uus hübriidjõuallikas võib leida tee Mercedes-Mclareni peegelkaamera moderniseeritud versiooni. Selle hämmastava jõuallikaga valmistatud haloauto oleks tõesti midagi, mida vaadata, kuid kuigi peegelkaamera oli muljetavaldav auto, ei kogunud see kollektsionääride seas kunagi suurt poolehoidu. Selles võib süüdi olla pseudo-F1 stiil. Entusiastid on sageli kartnud, et tehnoloogia viib igavate autodeni, kuid tähelepanelikud teavad, et pendel kõigub mõlemat pidi. Sama tehnoloogia, mis muudab autod vähem kaasahaaravaks ja ülitõhusaks, võib muuta need ülivõimsaks ja teispoolsuse kiireks. See, mis meil siin on, on näide viimasest. Ära lase kellelgi öelda, et on halb aeg olla autohuviline.

sarnased postitused

Leave a Reply