Kuidas kanda ratastele keraamilist katet | Dr Beasley oma

3
Kuidas kanda ratastele keraamilist katet |  Dr Beasley oma

Rataste kaitse on teie sõiduki detailide kujundamisel üks olulisemaid, kuid tähelepanuta jäetud aspekte. Ratta kaitsmisel on kõige parem kasutada lahendust, mis on vastupidav ja mida ei pea sageli uuesti kasutama. Keraamiline kate pakub mõlemast lähenemisviisist parimat.

Paljud inimesed seostavad keraamikat värvidega, kuid see on ka suurepärane viis rataste kaitsmiseks. Kui te ei tea, kas teie ratastele on juba keraamiline kate peale kantud, on hea viis (kuigi mitte lollikindel) teada saada, kas pinnalt tuleb vett maha. Kui seda ei juhtu, pole teie rattad tõenäoliselt keraamilise kattega kaitstud.

Oluline on märkida, et kui kasutate valuvelgi ja soovite neid keraamiliselt katta, peate kasutama keraamiline kate, mis on mõeldud katmata metallile et keraamika korralikult kinnituks.

Mis on rataste keraamiline kate?

Erinevalt vahast on keraamiline kate täiesti anorgaaniline ülivastupidav kaitsevorm. See on UV-kindel, kemikaalikindel ja kuumakindel, talub kõrget kuumust, piduritolmu ja tõrva, mida tavaliselt teedel nähakse. Selle asemel, et iga paari kuu tagant uuesti peale kanda nagu vahade ja hermeetikute puhul, kestab keraamiline kate kuni 2–5 aastat.

Kuidas valmistuda keraamiliseks katmiseks

Kõigepealt peate veenduma, et teie ratas on saastumisest puhas. Oluline on veenduda, et töötate puhta kiltkiviga, sest keraamilise katte kandmine määrdunud pinnale võib põhjustada piduritolmu, teetõrva ja muu mustuse kinnitumist katte alla või isegi takistada katte täielikku nakkumist. . Selle puhta lehe saamiseks peate ratta põhjalikult puhastama, alustades võimalikult väheagressiivsetest vahenditest ja liikudes edasi.

Esimene samm agressiooniredelil oleks lihtne vesiloputus, mis raputab maha kõik rattal olevad lahtised osakesed. Seejärel peske esmaklassilise autopesuseebiga. Kasutage rattavillasid ja rattaharja, et pääseda kodarate ja peente osade sisse ning vabastada kõik rattale jäänud osakesed. Enne õrna rattapuhastusvahendiga kontrollige kindlasti ratast piduri tolmu või tõrva suhtes. Kui liimitud saasteained jäävad alles, võib vajaduse korral kasutada agressiivsemaid vahendeid, näiteks piduritolmueemaldajaid. Ei tohiks rakendada palju jõudu, laske tootel teie eest töö ära teha. Nüüd, kui ratas on puhas ja kuiv, on aeg alustada katmisprotsessi.

Kuidas rattaid keraamiliselt katta

Veenduge, et kasutate sobivat ettevalmistustoodet, mis sisaldub tavaliselt enamikes keraamilistes kattekomplektides. Kui rääkida sellest, millist keraamilist katet kasutate, siis soovite kasutada keraamilist katet kõrge kuumakindlusega rataste jaoks, põhjuseks rataste pidurite lähedus.

Protsessi alustamisel on kõige parem kanda peale üks väike piirkond korraga, et saaksite hõlpsalt jälgida, mida olete juba katnud. Meie arvates on kasulik alustada esmalt tünni tagaosast ja seejärel lõpetada näoga, kuna see on avalikkusele suunatud pool. Ja kui olete näo kallal töötanud, alustage klapivarredest ja liikuge sissepoole, lõpetades mutri süvenditega, mis kipuvad kõige rohkem prahti kinni püüdma. Seetõttu on oluline silmas pidada ka osavust – kattekihti säästva aplikaatori kasutamine võimaldab teil sattuda raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, mida jäigem aplikaator ei teeks.

Kui olete valmis, peaks teie ratas olema üliläikiv, nagu saaksite selles peaaegu ujuda. Enne äsja kaetud ratta uuesti paigaldamist on oluline oodata vähemalt üks tund, kuna katte esmane kõvenemine nõuab aega.

Kuidas oma äsja kaetud rattaid hooldada

Selleks, et keraamiline kate säilitaks teie ratastega tugeva sideme, vältige nende pesemist vähemalt nädala jooksul. Pärast seda võite seda ohutult pesta, mis peaks nüüd olema lihtsam kui enne katmist. Soovitame pesta kord paari nädala jooksul või vastavalt vajadusele, et hoida kattekiht optimaalses seisukorras.

Sealt edasi soovitame peale kanda ka katte hooldussprei iga paari kuu tagant või vastavalt vajadusele, et tugevdada katte vastupidavust ja jõudlust. Kui sõidukit on hästi hoitud, peaks kattekiht kestma 5 aastat või kauem. Pärast seda võite rahulikult olla, teades, et teie rattad on varasemast turvalisemad ning suudavad juhtida ja hooldada erinevates tee- ja ilmastikutingimustes.

Kui otsustate ratastelt keraamilise katte eemaldada, võite proovida seda teha tugeva lahustiga. Kui see ei aita, peate võib-olla agressiooniredelil edasi liikuma, sel juhul saab eemaldamisprotsessis kasutada masinapuhvrit.

Keraamilise kattega rattad on parim viis nende heas seisukorras püsimise tagamiseks. See on tugevam kui vaha ja talub maanteel kogetud kõrgeid temperatuure. Kas teie rattad on keraamilise kattega? Andke meile teada, kuidas see teie jaoks töötab, ja kui teil on keraamiliste rataste katmiseks näpunäiteid, andke meile kommentaarides teada!

sarnased postitused

Leave a Reply