Kuidas autolaenud töötavad?

2
Kuidas autolaenud töötavad?

Auto ostmine on üks suurimaid oste, mida saate elus teha, mis tähendab, et õige mudeli uurimine on tavaliselt esmatähtis. Kuigi see on oluline, on ka rahastamise mõistmine oluline. Teades, kuidas autolaenud toimivad, aitab teil leida krediiti, mis pakub teie vajadustele parimat väärtust.

Auto laenu korraldus

Autolaen hõlmab raha laenamist laenuandjalt, kes pakub vahendeid sõiduki eest tasumiseks. Laenuvõtja maksab võla tagasi igakuiste osamaksetena koos intressiga vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Autolaenu mõjutavad tegurid

Autolaenu struktuuri ja seda, kui palju laen kokku maksab, mõjutavad kolm peamist tegurit.

Laenusumma – Laenatav rahasumma ehk põhiosa on laenu aluseks ja seda saab vähendada mis tahes tehtavate tehingute või sissemaksetega.

APR – Aastane intressimäär on põhiosa ja laenuandja teenustasude intressimäär. Mida kõrgem on krediidi kulukuse aastamäär, seda suuremad on laenu kogukulud.

Laenu tähtaeg – Tähtaeg määrab, kui kaua kulub laenu tagasimaksmisele ning kui laenusumma ja krediidi kulukuse määra on otsustatud, määrab see ka sinu kuumakse. Autolaenud on tavaliselt 36 kuni 72 kuud.

Kuidas säästa raha auto laenu pealt

Siin on viis võimalust intressitasude alandamiseks ja autolaenu maksumuse kärpimiseks.

Laena vähem – Mida vähem laenate, seda vähem koguneb teie laenult intressi. Vahetamine ja sissemakse on tavalised viisid selle saavutamiseks, kuid on ka teisi võimalusi. Kaaluge auto hinna alandamiseks läbirääkimisi, uue asemel kasutatud sõiduki ostmist või odavama mudeli valimist.

Hankige lühem tähtaeg – Arvestades konkreetset laenusummat ja krediidi kulukuse määra, toob lühem tähtaeg kaasa väiksema intressi kogusumma kui pikem. Teine lühema laenu efekt on kõrgem kuumakse, seega tasub hinnata intressisäästu potentsiaalset kasu võrreldes teie eelarvega sobiva maksega.

Siin on näide. Autoostjale pakutakse 20 000 dollari suurust laenu 5-protsendilise krediidi kulukuse määraga 72 kuu jooksul. Kuumakse on 322 dollarit ja intressi kogusumma on 3191 dollarit. Laenu lühendamisel 60 kuuni tõuseb kuumakse 377 dollarini, kuid intress langeb 2646 dollarini – säästate lepingu kehtivusaja jooksul 545 dollarit.

Parandage oma krediiti – Krediidiskoor on enamiku auto laenuotsuste puhul võtmetegur. Võib-olla soovite oma skoori parandada, et suurendada heakskiiduvõimalusi ja madalamat intressimäära, eriti kui teil on halb krediit.* Tarbijate finantskaitsebüroo soovitab hea skoori saamiseks ja hoidmiseks kasutage järgmisi lähenemisviise:

  • Kontrollige oma krediidiaruandeid ja vaidlustage leitud vead
  • Järgige kõiki hilinenud või tegemata krediidimakseid
  • Säilitage regulaarsed maksed
  • Kasutage mitte rohkem kui 30 protsenti kogu krediidilimiidist
  • Taotlege ainult vajalikku krediiti

Maksa varakult või lisatasu – Enamus autolaenud on lihtintressiga laenud, millele arvestatakse intressi iga päev. Seda tüüpi laenu puhul vähendab iga varajane või lisamakse tasumata põhiosa ja intressisummat. Saate näiteks määrata makse sooritama enne tähtaega, teha kaks korda kuus poole maksest, lisada kuumakse või maksta ühekordse summa.

Refinantseerige oma laen – Teine võimalus on laenu refinantseerida mõne teise laenuandja juures. Kui klient on refinantseerimiseks heaks kiidetud, tasub uus laenuandja olemasoleva võlakirja ja annab uue laenu erinevatel tingimustel, näiteks madalama krediidi kulukuse määraga. Kui te ei saanud esimest korda parimat pakkumist, turuintressid on langenud või teie krediit on paranenud, võib see olla teie jaoks.

Kust saada rahastust

Autofinantseerimise saamiseks on kaks peamist võimalust: vahendusel või otse laenuandjalt.

Kaudsed laenuandjad – Automüüjad pakuvad klientidele mugavust nii auto hankimisel kui ka rahastamisel samal ajal. Müügiesindus kasutab raha eraldamiseks kolmandat osapoolt ja võib APR-i suurendada, et kompenseerida oma rolli selles protsessis. Leping on aga kliendi ja edasimüüja vahel.

Otsesed laenuandjad – Laenu taotlemine otse laenuandjalt, kas panga või krediidiühistu filiaalis või veebipakkuja kaudu, on madala survega viis rahastamise otsimiseks. Samuti võimaldab see kliendil eelnevalt heakskiidetud esindust külastada. See võib aidata neil eelarve piires püsida ja oma sõiduki hinna üle enesekindlalt läbi rääkida. Laenuandja, nagu RoadLoans, muudab kogu protsessi lihtsaks lühikese veebipõhise taotluse, kiirete otsuste ja usaldusväärsete edasimüüjate võrgustikuga.

Õige valiku tegemine

Rahastamispakkumist on lihtne vastu võtta, kui see sillutab teed teie auto ostmisele. Autolaenu toimimise mõistmine annab teile siiski parema ülevaate sellest, kas see laen vastab teie vajadustele. Laenusumma, krediidi kulukuse määr ja laenu kestus on kõik olulised tegurid, mis mõjutavad seda, millist autot saate endale lubada ja kui palju oma raha eest maksate.

Pidage meeles, et igaühe olukord on erinev ja kui ühe inimese eesmärk võib olla intresside säästmine, siis kellegi teise jaoks võib väiksem kuumakse suuremate üldkulude arvelt olla olulisem. Kasutage meie autolaenu kalkulaatoreid, et hinnata, mis teile sobib, ja taotlege laenu veebis.

* “Halb” või “halb” krediit on üldiselt FICO skooriks umbes 600 ja alla selle allikate, sealhulgas Ameerika tarbijaföderatsiooni ja riikliku krediidiaruandluse ühingu (teatanud Associated Press), Bankrate.com, Credit.com, Investopedia, NerdWallet.com ja teised. Kongressi eelarveamet määrab FICO skoori 620 parimate laenude “läbimõõduks”. FICO hinded ei ole RoadLoans.com ja Santander Consumer USA laenuotsuste tegemisel ainus tegur.

Kirjutatud:

sarnased postitused

Leave a Reply