Kuidas auto varakult ära maksta ja raha säästa

2
Kuidas auto varakult ära maksta ja raha säästa

Mõelge, mida saaksite teha, kui teie eelarves pole automaatseid makseid. Võtke rohkem puhkust, nautige rohkem õhtuid või koguge võib-olla tuleviku jaoks säästupott. Mis iganes see ka poleks, makske oma auto varakult ära ja mitte ainult see võlg on seljataga, vaid võib-olla olete ka intresside pealt korralikult kokku hoidnud.*

Sõiduki varajaseks tasumiseks on mitu levinud lähenemisviisi, mis keskenduvad järgmisele:

  • sagedasemad maksed
  • regulaarsed lisamaksed
  • aeg-ajalt suur makse
  • ülaltoodud valikute kombinatsioon
  • refinantseerimine

Alustuseks tutvuge oma praeguse lepingu üksikasjadega, nagu summa, tähtaeg ja aastane intressimäär, et aidata teil väljamakset arvutada. Enamik jaemüügilepinguid on struktureeritud lihtintressi alusel, mille puhul arvestatakse iga päev tasumata põhisummalt intressi. See on oluline, sest mida kiiremini maksate põhiosa tagasi, seda vähem koguneb intress ja seda väiksem on tasu. Samuti kontrollige, kas teie praegune laenuandja määrab ennetähtaegse väljamakse eest ettemaksutrahvi, mis mõjutaks potentsiaalset säästmist.

5 viisi, kuidas auto kiiremini ära maksta

1. Makske iga kahe nädala tagant

Mõned laenuandjad lubavad teil teha poole oma kuumaksetest kaks korda nädalas, mis tähendab, et teete aasta jooksul 26 poole makset ja lisate iga 12 kuu tagant täiendava täismakse. Kuna maksate regulaarselt, vähenevad üldised intressid. Samuti saate võla tagasimaksmiseks kuluvat aega mitu kuud maha jätta.

2. Lisage oma maksetele rohkem

Kasutage autolaenu väljamakse kalkulaatorit, et saada aimu, kuidas igakuisele maksele lisaraha lisamine võib aidata. Sisesta sõiduki eest makstud hind, sissemakse, krediidi kulukuse aastamäär, lepingu kestus ja järelejäänud kuude arv. Teise võimalusena sisestage lihtsalt sedeli algsumma sõiduki hinna väljale, ilma et peaksite sisestama ka sissemakset.

Seejärel saate igakuise lisamaksena sisestada dollarisumma, et näha, mitme kuu võrra tagasimakseperiood lüheneb ja milline võib olla intressisääst. Lisamakse korrigeerimine näitab, kui kiiresti suudate sõiduki tasuda.

Siin on näide:

Sisestage summa 25 000 dollarit 72-kuulise tähtajaga, 5% krediidi kulukuse määra ja 36 kuuga. Andke sellele igakuise lisamaksena 100 dollari suurune abikäsi ja kalkulaator hindab, et auto tasumiseks kuluv aeg lüheneb seitsme kuu võrra koos intressisäästuga 220 dollarit.

Suurendage lisamakset 200 dollarini kuus ja mitte ainult terve aasta pole maha löödud, vaid 364 dollarit on potentsiaalselt säästetud intressikuludelt.

3. Tehke suur makse

Võimalik, et saate aeg-ajalt või igal aastal maksta suure summa oma pangatähtedest või maksutagastusega.

Teise võimalusena võite tasumata saldo ühe korraga tasuda, mille jaoks vajate väljamakse summat. Tavaliselt saate seda summat laenuandjalt taotleda, helistades klienditeenindajale, külastades esindust või minnes veebis. See võib erineda võlakirja praegusest saldost, kui enne väljavõtte saamist koguneb rohkem intressi.

Muud tegurid võivad samuti muuta teie makstavat summat, näiteks ettemakse trahv, lepingu muudatused, sealhulgas tähtaja pikendamine, ja kõik tasumata edasilükatud maksed, tasud ja tasud.

Kui teil on väljamakse summa, võib laenuandjal selle kättesaamiseks olla määratud maksekuupäev ja eelistatud sammud. Mõnikord sõltub täpne väljamakse makse laekumise päevast. Saate protsessi kontrollida oma laenuandjaga ja teha nendega koostööd, et maksta täpselt võlgu.

Kliendid, kes ostsid auto RoadLoansiga ja kelle lepinguid hooldab Santander Consumer USA (SC), saavad nautida lihtsat väljamakseprotsessi ja ettemaksutrahve.

4. Refinantseerida

Lühema laenuperioodi ja madalama krediidi kulukuse määra jaoks refinantseerimine on veel üks tõhus viis auto kiiremaks tasumiseks, säästes samal ajal intressi. Kui teie krediidiskoor on paranenud, intressimäärad on langenud või te ei saanud esimesel korral palju, võib see olla õige tee. Lühem tähtaeg suurendab igakuist makset, seega kaaluge refinantseerimiskalkulaatori kasutamist eelarve koostamiseks, mis võib toimida. Kui olete valmis taotlema, pakub RoadLoans lihtsat veebipõhist taotlust ja kiireid otsuseid. Me ei võta aga vastu olemasolevate SC ja Chrysler Capitali klientide taotlusi.

5. Säilitage häid harjumusi

Olenemata sellest, kas lähete üle kahenädalasele maksele, suurendate igakuist makset või refinantseerite, väldite õigeaegselt maksmisel võimalikke tasusid hilinenud ja tegemata maksete eest, mis võivad aeglustada teie jõupingutusi auto tasumiseks.

Varajase tasumiseni jõudmine

Sõiduki ostmine on üks suuremaid oste, mille me elus teeme ja selle varakult ära tasumine võib tuua suurt rahulolu koos võimaliku säästuga. Kuna saadaval on palju valikuid, mõelge, milliseid muudatusi teie eelarve võib vastu võtta ja mis pakub kõige rohkem kasu.

* Need avaldused on ainult informatiivsed soovitused ja neid ei tohiks tõlgendada juriidiliste, raamatupidamislike või professionaalsete nõuannetena, samuti ei ole need mõeldud juriidiliste või ametialaste juhiste asendamiseks.

RoadLoans ei ole krediidinõustamisteenus ega anna mingeid tagatisi tarbijakrediidi vastutustundliku kasutamise või taastamise kohta.

Kirjutatud:

sarnased postitused

Leave a Reply