Kõrge tellimus: Citroen C3 Aircross üle vaadatud

6
Kõrge tellimus: Citroen C3 Aircross üle vaadatud

kõrval Lem Bingley

Citroen C3 Aircross
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: Nõuetele vastav sõit, nutikas Grip Control
Halb: Küsitav istme mugavus, puutetundliku ekraaniga soojenduse juhtnupud
Hind: 13 995 £ kuni 19 720 £ enne optsioone

Citroeni tulek supermini-suuruses krossoverite turule ei ole kõige ilusam variant turul, kui ma jõhkralt aus olen. Üldiselt imetlen Citroeni praegust õhkkonda selle lihtsate vormide ja märja kivipinnaga, kuid C3 Aircross on minu silmale tundunud liiga kõrge ja ebaviisakas.

Kui see märtsis Genfi autonäitusel ideeautona esitleti (vt allpool), oli autol uste allosas suur plastkattega plaat, visuaalne trikk, mis aitas auto kõrgust välja võtta. küljed.

Citroen C3 Aircrossi kontseptsioon

Kui küsisin Citroeni ideeautode juhilt Fred Duvernierilt, kuhu kattekiht läks, vastas ta, et seeriaautol pole seda vaja.

“Proovisime seda ja me ei olnud veendunud, et see oli vajalik,” ütles ta. “Kui see paneel on auto allosas, muudab see auto pikemaks ja venitatud.”

Citroen C3 Aircross profiilis

Venitus tundus mulle hea, kuid tundub, et kulude kärpimine võis mõjutada ka lihtsaid värvitud külgi. Õnneks on tootmisse jõudnud veel üks kontseptsiooni tunnusjoon – kammitaoline graafiline kaunistus, mille Duvernier unistas tagumise küljeakna jaoks. Pilkupüüdev disain, mis toimib nagu ruloo, võimaldab teil näha taha, kuid mitte sisse.

Värvilised triibud on liimitud tagumise klaasi külge ja kaetud polükarbonaadi kihiga, et need ei kooruks maha ega kriimustuks tugevas autopesus. Kui liistud sulle ei meeldi, pole need kohustuslikud – need ilmuvad vaid siis, kui valite värvikomplekti (mis lisab ka katuselattidele, esitulede ümbrusele ja küljepeeglitele sobiva tooni).

Citroen C3 Aircross akende triibud

Valida saab kaheksa kerevärvi, kolme valikulise katusevärvi ja nelja värvikomplekti vahel, on 85 võimalikku kombinatsiooni – matemaatikud võivad märgata, et 11 potentsiaalselt silmatorkavat valikut on välistatud.

Ka sees on mõned värvikad valikud, sealhulgas iirisevärvi nahkpolster nimega Hype Colorado, mis näeb hea välja ja maksab 750 naela. Pakutakse ka reserveeritud musta nahavalikut ja paari täiustatud kangast. Mõned interjööri valikud lisavad armatuurlaua õhuavadele punaseks värvitud rõngad, mis tunduvad küsitava tagasilöögina 1980. aastatesse.

Citroen C3 Aircross Hype Colorado interjöör

Põhimõtteliselt täispuhutud versioon Citroeni C3 supermini C3 Aircross on umbes 16 cm pikem, 16 cm kõrgem, 1,6 cm laiem ja 110 kg raskem kui luukpära. Ka telgede vahe on kasvanud 6cm, vabastades seljas veidi lisaruumi põlvedele. Hinnatõus C3 ja C3 Aircrossi vahel on umbes 1300 naela, suurem auto maksab enne valikuid 13 995 kuni 19 720 naela.

C3 Aircross asendab vana C3 Picasso inimeste veduri ja säilitab salongis MPV mitmekülgsuse hõngu. Valige valikuline perepakett (350–490 naela olenevalt varustustasemest) ja 60:40 jagatud tagaistmete osad libisevad iseseisvalt edasi-tagasi kuni 15 cm, et vahetada pagasiruumi jalaruumi vastu. Sellesse komplekti kuulub ka kõrvalistuja iste, mida saab ettepoole pöörata, et mahutada pikki koormaid. Family Pack sisaldab ka automaatset aktiivset ohutuspiduri funktsiooni, mis aitab vältida šunte, mis peaksid tooma väärtuslikku meelerahu.

Citroen C3 Aircross tagaistmed

Citroen ütleb, et selle eesmärk on seada mugavuse (mitte sportliku jäikuse) etalon ja see saavutab selle eesmärgi C3 Aircrossi padjasõiduga. Sõit on piisavalt kindel, et anda enesekindlust käänulisel teel, kuid teekonarused peavad salongi pääsemiseks eriti kõvasti pingutama.

Kahjuks ei saa ma istmete osas nii kiita olla. Autod, mida proovisin, pakkusid suurepärast kombinatsiooni põrutusest ja toestusest, kuid tundusid olevat täiesti vale kujuga inimese selgroo jaoks õlgade ümber. Ilmusin paari tunni pärast šimpansi sarnaseks kummardusena.

Tundub, et teised inimesed ei pidanud autot ebamugavaks, nii et probleem võib olla ainulaadne minu ja minu selgroo jaoks.

Citroen C3 Aircross esisalong

Muud sõidukogemuse aspektid tundusid palju paremad. Viiekäiguline manuaalkäigukast ei sega üldse, kuuekäiguline automaatkäigukast tegi aga vilgas käigu, kui tal paluti edasi liikuda. Automaatkast aga ei säästa. Ma nägin 46 mpg PureTech 110 seiskamise ja käivitamise bensiinimootorit, kui see oli ühendatud manuaalkastiga, ja 39 mpg sama mootoriga automaatsel kujul. Lühidalt öeldes säästate tõenäoliselt paar naela ja killukese planeedist, kui hakkate ise hammasrattaid segama.

Ametlikud CO2-hinnangud on manuaalkäigukastiga 110-bensiinimootori puhul 115 g/km ja automaatkäigukastiga 126 g/km. Turbomootoril on vaid kolm silindrit ja 1,2-liitrine töömaht, kuid see toodab elavat 109 hj ja 205 Nm pöördemomenti. Manuaalkäiguga viib see C3 Aircrossi kiiruseni 62 miili tunnis 11,3 sekundiga, kuigi rooli tagant tundub see õnneks pisut kiirem, kui stopper võiks arvata.

Citroen C3 Aircross juhi vaade

110-bensiinimootor on ilmselt selle seltskonna valik – on umbrohusemaid ja tugevamaid bensiinivalikuid ning paar diislivalikut ka, viimase hulgas on 104g/km versioon.

Istmed salongis on mõistlik ajaveetmise koht. Raha on kulutatud selleks, et armatuurlaud näeks välja ja tunneks meeldivat tunnet ning seitsmetolline keskne puuteekraan on silmale ere ja kiire reageerimisvõimega. Ekraan ühildub iPhone’i ja Androidi peegeldamissüsteemidega. Salongi temperatuuri kurb reguleerimine tähendab maadlemist digitaalsete menüüdega.

Sellise suurusega auto kohta muljetavaldavalt pakub C3 Aircross värvilise esipaneeli valikut. Põhiteave projitseeritakse väikesele ekraanile, mis tõuseb auto sisselülitamisel instrumendi binakli kohale. Saadaval ainult kõrgeima Flairi varustustasemega, HUD on osa 650 naela maksvast tehnoloogiapaketist, mis sisaldab täiustatud stereo, 3,5-tollist värvilist teabepaneeli instrumentide vahel ja Qi-ühilduvat juhtmeta telefoni laadijat.

Citroen C3 Aircrossi esiveerandvaade

Veel üks huvitav võimalus on Grip Control. Saadaval 400 naelsterlingi eest alates valiku keskpaigast, lisab see paksud nelja hooaja rehvid ja kasti elektroonilist nutikust, et saadaolevat veojõudu maksimaalselt ära kasutada.

Puuteekraani all väljaulatuva valikuketta kaudu juurdepääsetav Grip Control töötab viies erinevas veojõurežiimis ning kasutab auto stabiilsuskontrollisüsteeme rataste libisemise tuvastamiseks ja korrigeerimiseks. Eraldi nupp aktiveerib mäest laskumise režiimi järskudest nõlvadest alla laskumiseks.

Citroen C3 Aircross Grip Control

Standardrežiim sobib asfaltteedele ja ilmadele. Liivarežiim aktiveerib elektroonilise diferentsiaaliluku, hoides mõlemat ratast pöörlemas, et C3 Aircross saaks hakkama lahtiste pindadega kiirusel kuni 75 miili tunnis. Mudarežiim on sarnane, võimaldades vaid piiratud libisemist vedavate rataste vahel soistel pindadel. Äärmuslikel juhtudel võib see saata 100% mootori võimsusest vaid ühele rattale.

Lumerežiim piirab pöördemomenti, et aidata rehvidel haarduda ilma jääl või lörtsis pöörlemata. See lülitub välja kiirusel üle 30 km/h. Ja lõpuks on ESP väljalülitamise seade juhtidele, kes arvavad, et saavad ilma arvutiabita paremini hakkama.

Citroen C3 Aircross tagantvaade

Grip Control ei muuda C3 Aircrossi võluväel muda ummistavaks 4×4-ks – auto on saadaval ainult esiveoga –, kuid see võib leevendada muret vihmasel pühapäeval ülevooluparklas seiklemise pärast.

Üldiselt on C3 Aircross suhteliselt võluv uus võimalus üha kasvava arvu kompaktsete krossoverite seas. See ei ole oma klassi parim auto, kuid sellel on mõned nipid, et meelitada ostjaid otsima midagi teistsugust.

Citroen C3 Aircross ees ja taga

sarnased postitused

Leave a Reply