Kompaktne crossover: üle vaadatud Kia Stonic

4
Kompaktne crossover: üle vaadatud Kia Stonic

kõrval Lem Bingley

Kia Stonic
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: Korralik stiil, mugav, hästi varustatud
Halb: Pettumust valmistav ökonoomsus 1.0 bensiinimootorilt
Hind: 16 295 £ kuni 20 495 £ enne optsioone

Kia on oma uuele kompaktsele crossoverile valinud kummalise nime, kuigi ma arvan, et Stonic pole nii veider kui Cee-apostrophe-d. Kahtlemata jääb heli aja möödudes veidi vähem kõrvu.

Üsna nägusa välimusega Stonic on tegelikult selle kõrgem versioon Rio supermini. See jagab teatud Rio stiili, kuigi crossover pole ilmselgelt lihtsalt vaiadel supermini. Tundub ja tegelikult on see tõesti pisut suurem – lisapikkusega 7 cm, laiusega 3,5 cm ja kõrgusega 7 cm üle Rio. Osa lisakõrgusest on tingitud 4,2 cm vedrustuse tõstest, et suurendada kliirensit.

Riol ja Stonicul on siiski palju ühist naha all, mida tõstab esile nende ühine 258 cm teljevahe.

Kia Stonic tagantvaade

Stonicul on oma stiiliveidrusi samuti, sealhulgas pigem painutatud kui sirge künnis ja Rioga võrreldes tugevam ülespoole suunatud löök selle küljeakende taga, mis annab Stonicule selles piirkonnas Picanto hõngu.

Kontrastne värv loob ümbermineku efekti, ulatudes üle auto ülaosa tagaosast ja tükeldades värvilise katuse eraldi osadeks. Seda stiiliveidrust nägi 2013. aastal Kia ideeauto Provo.

Kia Stonic eestvaade

Üllataval kombel ei jaga Kia Stonic sõsarfirma Hyundai uue Kona linnamaasturiga kuigi palju, kuigi need kaks autot on laias laastus sama suuruse ja kujuga. Kona istub karmil nelikveolisel platvormil, Stonic aga on rangelt esiveoline ning sellest tulenevalt veidi lahjem ja kergem.

“Nad on täiesti erinevad loomad,” ütles Hyundai-Kia disainijuht Peter Schreyer, kui küsisin temalt septembris Frankfurdi autonäitusel Kona ja Stonicu kohta. «Nad ei püüa tegelikult samas tiigis. Neid arendati ka täiesti iseseisvalt, põhimõtteliselt üksteisest teadmata.

Kia Stonic esisalong

Stonicu salongis märkasin palju Rioga jagatud osi, kuid see pole halb. Kaks tipptasemel First Editioni autot, mida proovisin, osutusid mugavaks, hästi varustatud ja kaunilt kokku pandud. Tüütuks kriuksumiseks teises autos, millega sõitsin, osutus kaks paksu veepudelit, mis hõõrusid kokku keskkonsooli topsihoidjates.

Stonicu hinnad jäävad vahemikku 16 295–20 495 naela enne valikuid. Nagu enamiku selle kronsteini autode puhul, saate salongis ringi vaadata ja näha, kuhu on sularaha pritsitud ja kus sente on näritud. Mõnusad lahedad metalldetailid käsipiduri nupul, käigukangil ja uste vabastushoobadel tõstavad õhkkonda, samas kui armatuurlaua ülaosas olev odava välimusega kõva plastiku kamm seda ei tee. Kokkuvõttes aga arvan, et Kia on saavutanud päris hea tulemuse.

Kia Stonic tagumine salong

Leidsin, et esiistmed on väga mugavad ja hõlpsasti reguleeritavad ning küünarnukkide õigeks joondamiseks on ka palju rataste reguleerimisvõimalusi. Paraku ei libise tagaistmed ette-taha nagu mõnel konkureerival supermini crossoveril.

Ümberringi nägemine on suurepärane, õhukeste ekraanisammastega nurga all, mis andis mulle hea vaatejoone ringristmike lähenemisel.

Käivitamisel on saadaval vaid kaks varustustaset: “2”, tavaliselt keskklassi Kia spetsifikatsioon, ja First Edition, tipptasemel versioon. Mõnevõrra üllataval kombel pole 2 spetsifikatsiooniga kontrastset katust võimalik kasutada. Pettumust valmistab ka see, et Kia autonoomne hädapidurdus (AEB) ei kuulu 2 varustustaseme standardvarustusse. Esimesel väljaandel on see kokkupõrke vältimise süsteem standardvarustuses, mis aitab kaasa kindlustusgrupi vähenemisele 14-lt 12-le.

Kia Stonic juhi vaade

Seitsmetolline puutetundlik ekraan õnneks Stonicu salongi ventilatsiooni ei juhi – alla paigaldatud füüsilised juhtnupud muudavad liikvel olles soojendusega maadlemise lihtsaks.

Esimese väljaande autode puhul pakub ekraan TomTomi navigeerimist liiklusandmete ja tagurduskaamera vaatega. DAB-raadio, Apple Carplay ja Android Auto on saadaval kõikjal. Minu iPhone’i ühendamine Stonicuga Bluetoothi ​​kaudu osutus kiireks ja lihtsaks ning käed-vabad helistamine liikvel olles toimis probleemideta.

Esimese väljaande autot tellides tasub meeles pidada, et katusevärv mõjub ka sees potentsiaalselt silmi jooksvalt. Mulle meeldis maitsekas tulemus – sealhulgas sobivad õmblused roolil –, kuid oranž või laim salongis ei pruugi kõigile maitseda.

Kia Stonic kontrastsed õmblused

Proovisin First Editioni kahte maitset – laimirohelise katusega autol on 1,0-liitrine T-GDi bensiinimootor, oranžikas ja hallil autol aga 1,6-liitrine CRDi diiselmootor. Mõlemal oli sujuvalt vahetatav kuuekäiguline manuaalkäigukast; automaatkäigukasti pole veel saadaval.

Mõlemad mootorid sisaldavad kiiret ja tõhusat stop-start tehnoloogiat ning nende CO2 heitkogus on 115 g/km bensiini ja 109 g/km diisli puhul. Diiselmootor on 70 kg raskem, tõstes kogumassi umbes 1,3 tonnini.

998-kuubikuline kolmesilindriline bensiinimootor pakub kuni 118 hj ja 171 Nm pöördemomenti ning suudab Stonicu kiirendada 60 miili tunnis 9,9 sekundiga. Neljasilindriline 1582 cm3 diiselmootor annab kuni 108 hj ja tipppöördemomendi 260 Nm, kiirendades 60 miili tunnis 10,9 sekundiga. Seal on ka odavam ja vähem kõrgtehnoloogiline 1,4-liitrine bensiinimootor, mille võimsus on 98 hj, 133 Nm ja 125 g/km, mida ma ei proovinud.

Kia Stonic instrumendid

Diiselmootoriga Stonic lubas minu proovisõidul rohkem kui 58 mpg, samas kui 1,0 bensiinimootoriga autost ei õnnestunud mul saada rohkem kui 43 mpg. Tunnistan, et ma ei pööranud auto käiguvahetusvihjetele mõne aja pärast suurt tähelepanu, sest kuue käiguga autoga mängimiseks näis alati arvavat, et olen vales. Vahetusvihjed oleks võinud kergesti asendada tut-tut heliga iga kord, kui hammasrattaid vahetasin.

Stonic ei ole eriti sportlik auto, mida ma peaksin heaks asjaks. See kaldub pehmelt mööda konarusi ja kaldub heldelt läbi nurkade, kuid suudab äratada protsessi vastu usaldust. Pisut kapotit silmas pidades sain auto laiusest hästi aimu läbi kitsaste vahede ning rool on üllatavalt terav ja tundlik ilma ebamäärasuseta, mis mõnikord kõrgete krossoverite puhul esile kerkib.

Kia Stonic sõidab rohelisele rajale

Ei diisel ega bensiin Stonic pole eriti vaikne – bensiin uriseb ja ulutab, samal ajal kui diisel uriseb ja ägab (ning tekitab märgatavamat vibratsiooni). Neist kahest eelistan ma bensiinimootoriga heliriba, muu hulgas seetõttu, et kolmesilindriline auto on 800 naela odavam kui diisel.

Kui 15 mpg vahe, mida ma diisli ja bensiini vahel nägin, on tüüpiline, kuluks umbes 25 000 miili, et diislikütus säästaks teie pumpade juures 800 naela, tänaste liitrihindade juures. Täiendavad üldkulud toovad kaasa ka suuremad igakuised maksed isiklikele lepingulistele klientidele, kes valivad diislikütuse, mis tähendab, et nad ei säästa raha säästlikumalt, välja arvatud juhul, kui neil on keskmisest suurem läbisõit.

Kia Stonic ülevalt

Arvestada tuleb ka jätkuva diislikütuse vastureaktsiooniga, kuna bensiinimootoriga autosid peetakse üldiselt kahjulike saasteainete, nagu NOx, osas puhtamaks. Kia ise eeldab, et bensiinimootoriga Stonics müüb diiselversioonidest kaks ühele üle.

Üldiselt leidsin, et Stonic on hea välimusega väike asi, millel on mugav kabiin. Bensiinimootorist pettumust valmistav ökonoomsus on minu ainus tõeline nurin.

Kia Stonicu märk

sarnased postitused

Leave a Reply