Kõik muutub Morgani tulevase EV3 naha all

4
Kõik muutub Morgani tulevase EV3 naha all

autor Lem Bingley

Morgan on lõpuks teatanud oma EV3 elektrilise kolmerattalise mootorsõiduki ametliku sihtkuupäeva, mille tootmine peaks algama 2018. aasta kolmandas kvartalis.

Kui see kõlab pettumust valmistavalt pika ootamisena, on viivitamiseks hea põhjus. Morgani teadaandest selgub, et pärast projekti avalikustamist 2015. aasta Goodwoodi kiirusfestivalil on EV3 kurvika steampunk-naha all palju muutunud.

Morgan EV3 esialgne prototüüp

Kui ma rääkis Morgani peainsener John Beechiga 2016. aasta alguses, tema eesmärk oli arendustöö lõpule viia selle aasta lõpuks, mis on praegu 12 kuud tagasi.

Siiski on Morgan ilmselt tarnijat vahetanud ja teeb nüüd koostööd Frazer-Nashi energiasüsteemid arendada EV3 eritellimusel elektrilist jõuallikat. Morgani sõnul on EV3-l jäigem šassii, madalale paigaldatud 21 kWh aku ja Frazer-Nashi vedelikjahutusega veomootor. Kiirlaadimist toetatakse (kuigi laadimisaega pole täpsustatud) ja sõiduulatus on 120 miili.

Varem oli Morgan koos töötanud Potenza tehnoloogiamis aitas arendada EV3 prototüübini, mida 2016. aasta suvel Selfridges’i värvides demonstreeriti.

Morgan EV3 Selfridges väljaanne

Sellel prototüübil EV3 oli Potenza välja töötatud eritellimusel valmistatud 20 kWh liitiumioonaku, et see sobiks standardse 3-rattalise šassii nina- ja ülekandetunnelisse – torukujulist raami oli muudetud vaid vähesel määral, et lisada tavapärase nina puudumisel täiendav kokkupõrkekaitse. -paigaldatud bensiinimootor.

Tundub, nagu oleks Morgan selle strateegia ümber mõelnud ja teinud konstruktsioonis suuremaid muudatusi, et võimaldada akut šassiis madalamal kanda, mis omakorda on parandanud auto raskuskeset ja seega ka selle juhitavust.

Morgan EV3 sõidetakse kaamera poole

Prototüübis kasutati Ashwoodsi tarnitud 46 kW (62 hj) mootorit, mis on asendatud Frazer-Nashi mootoriga, mille nimivõimsus on 34,8 kW (47 hj) ja kuni 41,8 kW (56 hj). Pöördemomenti pole veel täpsustatud, kuid väidetavalt suurendatakse seda Ashwoodsi mootori 130 Nm võrra, mis annab kiirema kiirenduse.

Mootor veab endiselt ühte tagaratast, kuigi paigutus võib olla muutunud – varem oli mootor paigaldatud pooleldi piki tagumist õõtshooba, kus see lisas vedrustuseta kaalu. Tavaliselt tuleb seda vältida, kuigi EV3 paigutuse kitsad piirangud ei jäta muud võimalust.

Morgan EV3 külgvaade

Itaalia firma Zapi tarnis prototüübi jaoks laadijad ja inverterid (mis juhivad voolu voolu akusse ja sealt välja) ning tundub, et need olulised elemendid on samuti asendatud Frazer-Nashi alternatiividega.

Üldiselt tundub, et Morgan on läinud tagasi joonistuslauale, et luua täiustatud EV3, kusjuures ettevõte lubab varasemate prognoosidega võrreldes paremat jõudlust ja paremat töökindlust. See on kindlasti retsept, mida tasub oodata.

Morgan EV3 interjöör

sarnased postitused

Leave a Reply