Kõik, mida pead teadma Ford Escape akude kohta

0
Kõik, mida pead teadma Ford Escape akude kohta

Ford Escape aku on teie sõiduki tööks hädavajalik. Ford Escape’i autoaku annab voolu teie auto käivitamiseks ja käivitab kõike alates raadiost, tuledest ja lõpetades vahelduvvooluga.

Järgmises artiklis selgitame kõike, mida pead teadma enne uue Escape aku ostmist.

Vastame sellistele olulistele küsimustele nagu “Millist tüüpi akut Ford Escape võtab?” ja “Kui palju maksab Ford Escape’i aku?”.

Lisaks sellele käsitleme ka kõiki olulisi tehnilisi andmeid, mida peate oma kompaktse crossoveri jaoks sobivaima aku ostmisel arvesse võtma.

Külmkäivitusvõimendid, reservvõimsus, garantii ja grupi suurus on olulised näitajad, mida tuleb enne uue Ford Escape aku ostmist ja paigaldamist arvestada.

Akut jäetakse sageli hooletusse seni, kuni sõidukis ilmnevad probleemid, näiteks klõpsatus enne käivitamist või isegi mootori kontrolltuli süttib.

Sõltuvalt probleemide tõsidusest võib keskmisel inimesel kuluda veidi aega, enne kui need probleemid akuni jõuavad.

Eeldades, et olete õigesti diagnoosinud ja probleemi piirdunud aku endaga, soovitame aku niipea kui võimalik välja vahetada, et mitte jääda kuhugi lukku, kui teie õnn lõpuks otsa saab.

Tegurid, millega oma uut Fordi evakuatsiooniakut otsides arvestada

Allpool on toodud tegurid, mida tuleb enne Escape’i jaoks uue aku ostmist arvestada.

Aku kuupäeva kood

Aku kuupäeva koodiga on oluline arvestada, sest mida vanem on aku, see tähendab, et sellel oli pikk säilivusaeg, mis enamikul juhtudel vähendab tegelikku tööiga. Põhimõtteliselt, mida uuem aku on, seda parem.

Võrreldes enamiku tänapäeval toodetavate asjadega, võib aku kuupäeva koodide dešifreerimine olla segane, kui te ei mõista, kuidas neid kasutada, kuid see ei pea seda olema.

Tähti A–L kasutatakse kuude tähistamiseks jaanuarist kuni detsembrini.

Niisiis, jaanuar on A ja nii edasi.

Akusildi vaadates on esimene märk vahemikus 0 kuni 9 (kahekohaline number puudub), mis näitab aku valmistamise aasta viimast numbrit.

Näiteks:

Aku, mille kood on F, näitab, et aku on valmistatud juunis ja selle järel olev number näitab aku valmistamise aastat.

Näide:

C1 või 1C tähendab, et aku on toodetud 2021. aasta märtsis.

Külmkäivitusvõimendid (CCA)

CCA on akule antud hinnang, mis näitab, kui hästi suudab aku äärmisel külmal temperatuuril vähemalt 30 sekundit toidet pakkuda.

Pidage meeles, et kui elate külmemas kliimas, võib kõrgem kõrgem CCA reiting olla teie sõiduki jaoks parem.

Lihtsaim viis oma konkreetse Fordi evakuatsiooniaku jaoks õigete külmkäivitusvõimendite kindlaksmääramiseks on vaadata oma kasutusjuhendit, vaadata, mida teie praegune aku ütleb, või küsida meilt allpool kommentaaride alal.

Ford Escape akurühma suurus

Akurühma suurus viitab aku mõõtmetele. See hõlmab teatud autoaku pikkust, laiust ja kõrgust. Oluline on valida oma Ford Escape’i jaoks õige akurühma suurus, kuid pidage meeles, et enamik sõidukeid lubab kasutada rohkem kui ühte suurust.

Teie Escape’i akurühma täpne suurus määratakse teie kasutusjuhendi põhjal.

Teine lihtne viis kontrollida, milline on teie konkreetse sõiduki jaoks õige rühma suurus, on vaadata praegust paigaldatud akut või uuesti küsida meilt allpool olevas kommentaaride piirkonnas.

Populaarsed Ford Escape akugrupi suurused

Mõned kõige levinumad Ford Escape akurühma suurused hõlmavad 96R ja (48 H6).

Grupi suurus 96R
Grupi suurus 48 (H6)

Kuigi ülalmainitud grupi suurus sobiks enamikule Ford Escape’idele, soovitame siiski enne uue seadme ostmist tutvuda kasutusjuhendiga.

Ford Escape aku garantii

Enamik akusid peaks sisaldama garantiid ja kui see ei kehti, siis loobuge sellest. Garantii kaitseb teie investeeringut, kui asjad lähevad lõunasse – ja olgem ausad, aku pole odav.

Mõned akud seisavad mõnda aega riiulitel või ladudes ning mida kauem nad istuvad, seda vähem oomph (või mahla) nad kaotavad. Seega püüdke valida aku, mis on toodetud hiljuti ja millel on hea garantii.

reservvõimsus (RC)

Kui kavatsete kasutada mis tahes elektroonikat, sealhulgas neid, mis võivad ühenduda lisapordi või muude pistikupesadega, pöörake tähelepanu RC-le või reservvõimsusele.

RC on hea indikaator selle kohta, kui kaua suudab aku telefoni laadimise ajal energiat anda, kui sõiduk on näiteks välja lülitatud.

Korduma kippuvad küsimused Ford Escape akude kohta

Kuidas ma tean, millal mu Ford Escape’i aku tuleb välja vahetada?

Enamik akusid võib kesta kuni 5 aastat või veidi kauem, kuid see sõltub paljudest teguritest, näiteks:

 • Teie kliima ja see, kas elate äärmuslike temperatuuridega kohas. Kuumemad suved ja külmemad talved võivad põhjustada aku raskemat tööd, mis lühendab selle eluiga.
 • Sinu sõiduharjumused. Kas teete palju lühikesi või isegi palju pikki reise? Mõlemad võivad ka teie aku kulumist lisada. See ei tähenda, et peaksite oma auto kasutamist üldse vältima (sest see on võimatu), kuid kulumist on oodata, eriti autoaku puhul.

Muud märgid hõlmavad järgmist:

 • Aeglane alustamine.
 • Korrosioon klemmide ja kaablite ümber.
 • Võtme keeramisel ja mootori käivitamisel kostab klõpsatus.
 • Kontrollige, kas mootori märgutuli põleb.

Kas ma pean pärast aku vahetamist oma Ford Escape autoarvuti lähtestama?

Üldjuhul pole see enamiku mudelite puhul vajalik, kuid veendumiseks lugege palun oma kasutusjuhendit.

Arvuti lähtestamist on enamasti vaja uusimates sõidukites, kus on palju süsteeme ja see tuleb pärast uue aku paigaldamist uuesti käivitada.

Kuidas Lon Does A Ford Escape Bakut Last?

Enamik nõuetekohase hooldusega akusid peavad vastu 3–5 aastat, kuid see sõltub teie sõiduharjumustest, ilmastikutingimustest ja sellest, kas te akut korralikult hooldate. Näiteks võib korrosiooni eemaldamine klemmidelt või kaablitelt sobivate puhastusvahenditega aidata pikendada aku ja kaablite pikkust.

Kuidas vahetada Ford Escape akut?

Teie mugavuse huvides oleme esitanud kasuliku video, mis näitab 2014. aasta Ford Escape aku väljavahetamist:

Aku vahetamine ja vahetamine Ford Escape’is on õigete tööriistade ja aja olemasolul suhteliselt lihtne töö.

Akule ligipääs võib enamiku teiste sõidukimudelitega võrreldes olla pisut keeruline, kuna Escape’i aku on üles tõstetud ja esiklaasipuhasti katte all.

Vajalikud tööriistad:

 1. 13-meetrine mutrivõti
 2. 10-meetrine mutrivõti
 3. Plastikust kinnitusdetailide eemaldamise tööriist
 4. Kindad (soovitatav)

Kuigi kindad pole vajalikud, võib kinnaste kandmine kaitsta teie käsi söövitavate kemikaalide eest, millega võite kokku puutuda akuklemmidega tegelemisel.

 • Avage kapott
 • Edasi liikudes otsige üles ja leidke tulemüüriga ühendatud negatiivne akukaabel. Ühendage see 13-meetrise mutrivõtmega ettevaatlikult lahti. Eraldage sama kaabel ja veenduge, et see ei puutuks kokku ühegi teise metalliga – lihtsa poerätikuga otsa ümber mähkimine toimib hästi.
 • Järgmisena eemaldage akult aku kate ning seejärel leidke õhufilter ja selle kate ning leidke need üles. Eemaldage õhufiltri kate sama 13-meetrise mutrivõtmega, mida kasutasite varem. Kui õhufiltri kast on katmata, eemaldage õhufilter ettevaatlikult ja asetage see kõrvale, et saaksite selle eemaldada ka alumisse õhukasti.
 • Tõstke kinnitusdetailide eemaldamise tööriista abil ettevaatlikult juhtmestiku läbiviigud välja, et saaksite juhtmestiku teelt välja viia.
 • 10-meetrise mutrivõtmega eemaldage positiivne akukaabel. Kui kõik on eelmistest sammudest lahti ühendatud, saate nüüd akukarbi teelt välja tõsta, et akule endale juurde pääseda.
 • Kasutage 10 mm-meetrist mutrivõtit, et vabastada ja eemaldada aku kinnitusklamber.
 • Järgmiseks haarake akust kinni ja tõmmake seda veidi ettepoole enda poole, et pääseksite juurde negatiivse akukaabli teisele otsale.
 • Kui olete akukaabli lahti ühendanud, tõmmake aku välja ja asendage see uuega. See oleks ka hea aeg korrosiooni puhastamiseks sobiva puhastusvahendi ja traatharja või vanade poelappide abil.
 • Kui olete aku paigutusega rahul, asetage negatiivne akukaabel tagasi aku negatiivse klemmi külge ja pingutage 10-meetrise mutrivõtmega.
 • Lükake aku tagasi akukarpi ja asetage tagasi varem eemaldatud aku hoidik.
 • Paigaldage tagasi akukarbi esiosa ja positiivne akukaabel.
 • Paigaldage juhtmestik tagasi, tihendid peaksid oma kohale tagasi klõpsama.
 • Paigaldage tagasi alumine õhufiltri komplekt, seejärel õhufilter ja kaas.
 • Asetage aku kaas tagasi ja ühendage negatiivne akukaabel uuesti tulemüüriga.

Kui palju Ford Escape aku maksab?

Ford Escape aku keskmine maksumus on umbes 150–200 dollarit. Tööjõukulud jäävad vahemikku 50–80 dollarit.

Järeldus

Ford Escape’i aku vahetamine on suhteliselt lihtne, kui teil on aega ja õigeid tööriistu.

Nagu alati, lugege oma kasutusjuhendit, et veenduda, kas teil on kõik vajalikud tööriistad ja kas peate oma Escape’i lähtestamiseks kasutama mälusäästuprotseduuri või mitte.

Valige kindlasti õige rühma suurus ja piisavalt CCA-d, mis vastavad teie igapäevastele vajadustele.

sarnased postitused

Leave a Reply