kiirus, võimsus, ulatus (ja heft)

6
kiirus, võimsus, ulatus (ja heft)

autor Lem Bingley

Tesla läheb tagasi oma juurte juurde uue Roadsteriga, mis on kauaoodatud asendus kompaktsele elektrilisele sportautole, mis tõi ettevõtte 2008. aastal rambivalgusesse.

Väike, kitsas ja kallis, kuid marsruudilt kiire ja 200-miiline sõiduulatus Esmalt demonstreeris Tesla Roadster, et elektriautod võivad olla nii põnevad kui ka potentsiaalselt kasumlikud tooted.

Vana Roadsteri tootmine lõpetati Model S saabudes 2012. aastal ja Tesla pole pärast oma surma autodele nimede andmises paremaks läinud. Sarnaselt algsele Lotuse-põhisele kahekohalisele autole pole ka uus Roadster tegelikult üldsegi rodster, vaid targa, millel on pigem väike eemaldatav katusepaneel kui täielik kokkuklapitav ülaosa, mis on nime õigeks taotlemiseks vajalik. Ilmselt on uue Roadsteri ülestõstetav paneel klaasist.

Tesla 2020 Roadster avatud ja suletud

See, milles Tesla on viimase kümnendi jooksul päris hästi hakkama saanud, on hüppeline hoog ja uute autode jaoks sularahamägede kogumine juba ammu enne, kui neid tegelikult osta saab. Uus Roadster tarnitakse alles 2020. aastal, kuid saate selle ette tellida, vähendades 50 000 dollarit (umbes 38 000 naela). Kui tootmine algab, on baashinnaks seatud 200 000 dollarit (umbes 150 000 naela, kuigi Ühendkuningriigi hinnad on tõenäoliselt kõrgemad).

Katus avaneb ainult esiistmete kohal – vaatamata üsna järsule tagarahale on uus Roadster 2+2, kus on ruumi vähemalt lastele.

Tänu tüüpilisele Tesla “rula” riistvarapaigutusele, mis asetab akud ja mootorid madalale põranda alla, peaks uus Roadster pakkuma ka mõistlikku pagasiruumi, pakkudes eeldatavasti nii esi- kui ka tagumist panipaika ja muutes selle praktilisemaks kui teised kaks. +2 pistikühendusega sportauto, mis mulle meelde tuleb, BMW i8.

Tesla 2020 Roadsteri kabiin

Roadsteril on 200 kWh aku, mis on kaks korda suurem kui suurim Model S aku, mis annab laadimiste vahel 620 miili (ehk umbes 1000 km). Tesla juhi Elon Muski sõnul on see LA San Franciscosse ja tagasi kiirteel ilma laadimiseta. See ei pruugi ühe hooga Land’s Endist John O’Groatsile jõuda, kuid see peaks ahmima Londonist Edinburghi, pakkudes palju vahemikku.

Kui Roadster peatub elektri pärast, võib täitumine veidi aega võtta. Näiteks 7 kW võimsusega kodune seinakast vajaks umbes 30 tundi, et täislaadimisel 200 kWh energiat tarnida, kuigi tõenäosus tühjalt saabuda on väike. Tesla suure võimsusega ülelaadijad kühveldavad elektrone palju kiiremini ja peaksid suutma 30 minutiga lisada umbes 170 miili ulatust, täpselt nagu tänapäeva Tesla mudelid.

Tesla 2020 Roadsteri esiosa

Nii suure aku negatiivne külg on kaal. Tesla seni parimate akude energiatihedus on olnud 170 Wh/kg, mis tähendab, et 200 kWh pakk võib üksinda kaaluda kuni 1,2 tonni. Kui ülejäänud šassii, kere, salong ja veomootorid on peale lisatud, pole Roadster enam kerge.

Selle, mida ta kerguses kaotab, püüab see tasa teha puhta nurinaga. Nelikveoga üks mootor ees ja kaks taga, mis annavad väidetavalt 10 000 Nm pöördemomenti ja juhitavust hõlbustav aktiivne pöördemomendi vektor, tõotab Roadster olla raketikiire.

Tesla 2020 Roadster tagantvaade

Inimesed, kes on huvitatud peatoe vastu ajukorpusest, ootavad kiirust nullist 60 miili tunnis 1,9 sekundiga ja tippkiirust üle 250 miili tunnis.

Leave a Reply