Kia Ceedi versioon 3 üle vaadatud

6
Kia Ceedi versioon 3 üle vaadatud

kõrval Lem Bingley

Kia Ceed
Hinnang: 4 viiest tähed
Hea: Garantii pikk, vaikne kabiin, palju komplekti
Halb: Anonüümne välimus, pettumust valmistav kütusesäästlikkus
Hind: alates 18 295 naela – üle vaadatud versioon maksab 25 750 naela

Kia mõistlik Ceed ilmus esmakordselt 2006. aastal koos mitte väga mõistliku nimega. Cee-apostrophe-d tundus alati eriti tobedana nimetada nii lihtsat autot, seega on uue kolmanda põlvkonna autoga koos saabuv selgem kirjapilt enam kui teretulnud.

Tunduvalt vähem rumal kui vana kirjapilt oli seitsmeaastane garantii, mis saabus esimese põlvkonna Ceediga, katte tase, mis annab jätkuvalt väga tugeva stiimuli valida Korea auto Ford Focuse või Renault Mégane’i asemel.

Ma ütlen korea keeles, kuid tegelikult on Ceed läbinisti rahvusvaheline pingutus – see on kokku pandud Slovakkias Saksa disaini järgi Koreas konstrueeritud platvormil. Selline ülemaailmne tööjaotus on ilmselgelt hästi toiminud, sest uus Ceed mõjub kohe hästi läbimõeldud ja kindla komplektina, ehkki Saksa disainimeeskond võis võib-olla natuke alla lasta. Nad on välja mõelnud sellise kuju, millest su silmad kipuvad üle libisema ilma kinni jäämata. Ma ei kujuta ette, et kui minust peaks saama uus Ceedi omanik, viskaksin parklale liiga palju tagurlikke pilke.

Kia Ceed 3 külgvaade

Õnneks on autospordis rohkemat kui võrgutav välimus. Näiteks see pikk garantii tekitab kindlasti sooje tundeid.

Garantii, et seitsme aasta jooksul midagi suuremat ei lagune, on üsna suur asi – ja see on äriliselt mõttekas ainult siis, kui ehitate auto kestma. Ceedil on tõepoolest tunne, nagu hakkaks see raskel kasutamisel õlgu kehitama, kuigi minu kahepäevaseid katseid Slovakkias Kia tehase lähedal ei saa vaevalt ammendavaks nimetada. Kuid on aus öelda, et Ceed kehitas õlgu mõnel konarlikul, konarlikul teel ja mitte miski ei ragisenud, ei värisenud, riivis ega murdunud mu käes.

Uus Ceed on umbes 2 cm laiem ja 2 cm madalam kui teise põlvkonna auto, mida see asendab, kuid mõõdab täpselt sama 4,31 meetrit ninast sabani. Tundub, et Kia seisab vastu tavapärasele trendile, et autod muutuvad iga uuendusega aina suuremaks ja selle tulemusena on uus Ceed umbes 7 cm lühem kui viimane Focus.

Kia Ceed 3 keskmine puuteekraan

Uus kabiin näeb välja sobivalt ajakohane, sest selle seitsme- või kaheksatolline puuteekraan ulatub armatuurlaua keskelt üles – see asend on muutumas kiiresti standardseks paigutuseks. Paigutus viib ekraani juhi silmade kõrgusele, lastes ülejäänud armatuurlaual siiski eemale kukkuda, luues avarama mulje.

Kia on andnud oma kokpitile kerge sportliku tunde, pöörates puuteekraani juhi poole ja asetades näidikuploki kaksiknupud dramaatiliselt kaldu klaasi taha. Instrumendid tunnevad, nagu prooviksid nad juhi ümber mähkida.

Vaatamata suurele puuteekraanile on alles üsna palju riistvaranuppe, nuppe ja lüliteid, mis on ekraani all kahes kihis järjestatud. Tipptasemel variandid saavad soojendusega ja ventileeritavate istmete juhtimiseks kolmanda astme nuppe ning soojendusega rooli. Kolm nuppude taset võivad tunduda pisut korrastamata, kuigi see tähendab, et saate nautida kõiki pakutavaid kellasid ja vilesid.

Kia Ceed 3 paneeli juhtnupud

Ühendkuningriigis pakutakse praegu nelja varustustaset, mida nimetatakse “2”, “Blue Edition”, “3” ja “First Edition”.

Kõigil neljal varustustasemel on uhked jääkuubiku LED-id, mis on paigutatud esitulede sees ruudukujuliselt, andes päevatuledele odava Porsche välimuse. Tagaosas süttivad neerukujulised kobarad ka päevasel ajal, nööptriibulise punase piirjoonega. Täis-LED-esituled on paigaldatud Blue Editioni ja First Editioni autodele.

Teabe- ja meelelahutuse tugi on heal tasemel – Android Auto ja Apple CarPlay on täielikult toetatud, sealhulgas häälsuhtlus. Kaks 12-voldist pistikupesa asuvad keskkonsooli esiosas käepärases pesas koos USB-pesa ja aux-sisendi pistikuga. DAB-raadio ja Bluetoothi ​​voogesituse tugi on standardvarustuses kogu valikus, samas kui First Editioni mudelid saavad Qi juhtmevaba laadimisaluse ja kaheksa kõlariga JBL-heliuuenduse. Kõik mudelid on varustatud tagurduskaameraga.

Kia Ceed 3 keskkonsool

Enamikus Ceedi mudelites leiate endiselt traditsioonilise käsipiduri hoova. Ülemistel varustustasemetel on elektrooniline seisupidur koos automaatse valikuga, mis hoiab autot alati, kui see peatub.

Maanteel ei paku auto häid ega halbu üllatusi. Meie katsemarsruudi halvasti hooldatud lõikudel tundus see vaikne ja sujuv ning mõned Slovakkia mägiasfaldi halvimad lõigud jätsid suurepärase mulje Suurbritannia keskmisest läbisõidust.

Kõige muljetavaldavam mootor, mille proovisin, oli 138 hj, 1,4-liitrine T-GDi (turbolaaduriga bensiini otsesissepritse) neljasilindriline agregaat. See tundus peaaegu jube vaikne, kuid suutis Ceedi 60 miili tunnis 8,9 sekundiga kiirendada. Alles akna alla veeredes tajusin tõeliselt, kui palju vaeva Kia pidi kabiini täiustamiseks pingutama – summutitorust kostev müra on üllatavalt kurnav.

Kia Ceed 3 kokpit

Veelgi suurem isolatsioon ei pruugi diiselmootoriga variandil viltu minna, sest minu proovitud kolmesilindriline 118 hj 1,0-liitrine T-GDi mootor ei kosta oigavat mürinat.

Meeldiva üllatuse pakkus Kia tavapärane kuuekäiguline manuaalkäigukast, mille lühike, korralik ja karge tegevus oli palju sportlikuma auto vääriline. Seitsmekäiguline topeltsiduriga automaatkäigukast on 1,4-bensiini- ja 1,6-liitrise diiselmootoriga lisavarustusena, kuigi ma pole seda proovinud.

Kia Ceed 3 rool ja instrumendid

Paraku tähendas see ka seda, et ma ei saanud proovida Kia nutikalt kõlavat Lane Following Assist tehnoloogiat, mis hoolitseb roolimise, pidurdamise ja kiirendamise eest kahe sõiduraja korral kuni 81 miili tunnis tipptasemel automaatmudelitel.

Sain proovida teistele Ceedi variantidele paigaldatud haptilise sõiduraja hoidmise funktsiooni. See annab roolile üsna tugeva puksiiri, kui eksite märkimata üle valge joone. Need tõmblused pole alati teretulnud ja Ceedis saab neid hea meelega välja lülitada, kuid ma jätsin süsteemi aktiivseks ja leidsin, et see on mõistlik – ja eelistatav enamikule sarnastest. Vähemalt ei jäänud see B-teel idiootlikult piiksuma.

Kia Ceed 3 pakiruum

Uue Ceedi hinnad algavad 18 295 naelsterlingist, mis ostab 2-astmelise varustustaseme koos manuaalkäigukasti ja 1,0-liitrise bensiinimootoriga. Ahvatleva 1,4-liitrise T-GDi bensiinimootoriga versioonid algavad 21 095 naelast.

Kõik majandusnäitajad ei olnud kirjutamise ajal lõplikud. Need, mis on saadaval, kalduvad paraku keskpärase poole, 7-käigulise topeltsiduriga käigukastiga 1,4-liitrise bensiiniautoga, mille võimsus on kombineeritud tsüklis 50,4 mpg ja 127 g/km. Midagi alla 120g/km oleks teretulnud tulemus.

Kokkuvõttes on uus Ceed veidi kõhe vaadata, kuid kujutab endast edusammu Kia salongi mugavuse ja viimistlemise osas, kuna pardale on paigaldatud palju ajakohast tehnoloogiat. Kuid ma kahtlustan, et seitsmeaastane garantii on see, mis osutub suurimaks eeliseks.

Kia Ceed 3 tagantvaade

sarnased postitused

Leave a Reply