imelik või imeline linna-EV?

5
imelik või imeline linna-EV?

autor Lem Bingley

See võib tunduda midagi Toytownist, mitte Tinseltownist, kuid see veider ja veider elektrisõiduk avalikustati vahetult enne Los Angelese autonäitust ja see on üllatavalt tõsine ettepanek.

See on esimene autodisain aastast Chris Bangle Associatesendise samanimelise BMW disainijuhi asutatud konsultatsioonifirma.

Bangle on kuulus (võib-olla kurikuulus) silmatorkava visuaaliga vasakpoolsete kujunduste loomise poolest. Kas mäletate vana Fiat Coupét, millel on mulltuled ja rattakoopad? See oli üks tema omadest. Pea meeles BMW GINA kontseptsioon venivast kangast nahaga metallist kerepaneelide asemel? See oli teine.

Redspace Reds külgvaade

Tänapäeva autotööstuse uudsus on elektriauto nimega Reds, mille tellis uus ettevõte nimega Redspace, mille taga on Hiina riigile kuuluv varustus, mis praegu toodab elektriveokeid ja -busse.

Oma tagurpidi tuuleklaaside, karbikujuliste proportsioonide ja vertikaalsete külgedega meenutab Reds tänapäeva agressiivsete, sportlike ja kõrgetasemeliste autode absoluutset vastandit. Selle asemel on disain seotud ainult interjööriga ja vaba ruumi parima kasutamisega rahvarohketes suurlinnades – eriti siis, kui auto ei liigu.

Bangle räägib 90% ajast, mille auto veedab paigal istudes, ja ma eeldan, et ta ei räägi ainult ummikusse jäämisest. Selle asemel arvan, et ta räägib sellest, et auto pakuks kasulikku ruumi töötamiseks või lõõgastumiseks isegi pargituna – nn neljas koht pärast kodu, tööd ja avalikke ruume nagu kohvikud.

Nimi Reds, muide, tähistab ilmselt “Revolutionary Electric Dream Space”.

Redspace Redsi interjöör

Punased on vaid 2,98 meetrit pikad – võrdluseks on see 7 cm lühem kui klassikaline Mini –, kuid see on varustatud mitmekülgse interjööriga neljale inimesele (parkimisel viiele inimesele), mille istmed on libistatavad või pööratavad ja isegi kokkuklapitavad, et toimida jalatoena.

Tagurpidi kaldega tuuleklaasid loovad ebatavaliselt suure katuse, pakkudes ruumi päikesepaneelile, mis toidab auto ventilatsioonisüsteemi, toimides samal ajal ka sisemuse kohal päikesevarjuna, hoides kliimaseadme vajaduse minimaalsena.

Redspace Reds ülalt

Sisenemine ja väljumine toimub suurte piklike uste kaudu, mis avanevad esmalt kerest 20 cm kaugusele (jättes vihmaga veranda teie pea kohale), enne kui need kõrvale libisevad.

Käigujõud on täielikult elektriline, tarnitakse tagasillale, madalale paigaldatud aku ja põranda all induktiivse laadimisega, mida toetab tavaline pistikupesa. Aku ulatuse, jõudluse, kaalu ja maksumuse üksikasju tuleb veel avaldada.

Redspace Reds tagantvaade

Vaadake videot (üles laadinud Autodisaini uudised) lisateabe saamiseks:

sarnased postitused

Leave a Reply