Hiinast pärit miljoni miili aku võib teie elektriautot toita – valitsevad autod

13
Hiinast pärit miljoni miili aku võib teie elektriautot toita – valitsevad autod

Elektriautod olid muutunud raevuks, kui Elon Musk ja tema vaimusünnitaja Tesla hakkasid elektrisõidukeid süvalaiendama. Kuid aastate jooksul ei ole elektriautod suutnud tarbijate huvi säilitada, kuna korduvad mured nende akude eluea pärast.

Hiljuti on autotööstust raputanud uus areng, mis võib potentsiaalselt muuta elektriautode tulevikku. Maailma suurim akutootja Contemporary Amperex Technology Co Ltd (CATL) teatas, et on suutnud luua elektriautodele mõeldud jõuallika, mis suudab vastu pidada rohkem kui miljon miili. BloombergNEF-i andmetel on praegusel hulgal elektrisõidukitel keskmine garantii umbes 150 000 miili, mis on vähem kui veerand sellest, mida CATL nõuab oma murrangulise jõuallikaga.

Allikas: forbes.com

See elektrisõidukite (EV) akude eluea tohutu pikenemine on elektrisõidukite tööstuses tohutu edasiminek, kuna seda saab taaskasutada ka teises sõidukis. Selle tulemusel vähenevad elektrisõiduki omamise kulud ja see annab kogu tööstusele väga vajaliku buumi, mis praegu on COVID-19 ja bensiiniga töötavate autode keskel, mis on naftalanguse tõttu muutunud veelgi konkurentsivõimelisemaks.

Hiinas Ningdes CATL-i peakorteris antud intervjuus tundus esimees ja asutaja Zeng Yuqun positiivset elektrisõidukite tööstuse kiire kasvu juurde. Ta ütles, et kuigi müük langeb 2020. aastal koroonaviiruse pandeemia tõttu, siis 2021. aasta alguses see kasvab. Lisaks lisas ta, et pandeemia ajal autoostjate tagasihoidmise ja selle nõudluse tõttu on tekkinud ummistunud nõudlus. vallandub järgmise aasta alguskuudel.

elektriakude valmistajaAllikas: xinhuanet.com

Seetõttu on konkreetseid põhjuseid arvata, et elektrisõidukite tööstus on valmis taluma koroonaviiruse pandeemia põhjustatud majanduslangust. Ennustuste kohaselt paisuvad akutoitega autod kuni 8,1 protsendini Hiinas, kus on suurim osa ülemaailmsest elektrisõidukite müügist.

CATL koges suurt buumi, kui tal õnnestus sõlmida kaheaastane leping Teslaga, mis varem töötas Jaapani hiiglase Panasonic Corpi ja Lõuna-Korea LG Chemiga. CATL-i jaoks oli see suur asi, sest aku on elektrisõiduki kõige kulukam osa ja seetõttu saavad akupakkujad, nagu CATL, võimaluse teenida märkimisväärse osa tööstuse kasumist.

Zeng ja Musk on loonud repertuaari lühikese aja jooksul, kuna Zeng ütles, et nad vahetavad sageli sõnumeid tehnoloogia ja äri uute arengute kohta. Ta lisas ka, et “Musk on lõbus mees ja me saame hästi läbi. Ta räägib kogu päeva kuludest ja ma hoolitsen selle eest, et meil oleks kõik lahendused.

Nende partnerlus ei piirdu ainult EV-äriga, kuna Musk palus Zengi abi koroonaviirusehaigetele enam kui 1000 ventilaatori hankimisel, mille ta paar kuud tagasi Los Angelese ametnikele toimetas.

Tesla juhtAllikas: reuters.com

Üks on kindel, et CATL on tõusuteel, mitte ainult seetõttu, et selle aktsiad on Shenzhenis kuuekordistunud alates nende avalikust pakkumisest 2018. aastal, vaid ka seetõttu, et neil on partnerlussuhted selliste hiiglastega nagu BMW, Volkswagen Audi üksus ja Porsche. CATL toodab Saksamaal tootmisrajatist, mis toodab enam kui 70 protsenti BMW jaoks vajalikest akudest, ütles Zeng intervjuus.

Zengi sõnul mööduvad elektriautod bensiinimootoriga autodest umbes aastatel 2030-2035 ning ta soovib säilitada maailma suurima elektrisõidukite akude tootja positsiooni ka kahe aastakümne pärast. Samuti soovib ta ehitada USA-sse rajatist, et CATLi klientuuri veelgi laiendada. Lõpuks ütles ta, et “Meie meeskond on saavutanud saavutusi konkureerimisel meie ülemaailmsete konkurentidega välisturgudel.”

sarnased postitused

Leave a Reply