Grafeenkatete kasutamise eelised

20
Grafeenkatete kasutamise eelised

Teie auto pikaajaline kaitse on alati mõistlik investeering. Näiteks pikendab auto kerele spetsiaalse katte lisamine selle eluiga ja muudab selle atraktiivsemaks.

Sellistel juhtudel ei tohiks te kunagi vaadata esialgset maksumust. Aga mõtle pikas perspektiivis. Iga auto võib värskelt esindusest imeilus välja näha, kuid selle heas seisukorras hoidmine pärast pikki aastaid on hoopis teine ​​lugu.

Umbes viimasel kümnendil on autoomanikud hakanud pöörama tõsist tähelepanu detailidele, eriti katetele.

Võib-olla olete kuulnud keraamilisest kattest, kuid on veel üks tüüp, mis on veidi ebaselgem: grafeenkate.

See on detailide turul üsna uus toode, kuid see on juba osutunud oluliseks uuenduseks (kuigi materjal ise pole kaugeltki uus).

Selle omadused sobivad suurepäraselt sõidukite kaitseks ja detailid kasutavad seda juba suurepäraselt. Klõpsake siin rohkemate jaoks.

Mis on grafeen

Teeme natuke sissejuhatust, enne kui hakkame süvenema grafeeni kasutamise eelistesse autodel. Mõned inimesed nimetavad seda “tuleviku materjaliks” või kasutavad selliseid fraase nagu “see võtab maailma üle”.

Ehkki need on pommitavad, on neis avaldustes palju tõtt. Grafeen koosneb äärmiselt õhukesest süsinikuaatomite kihist ja teadlased nimetavad seda kahemõõtmeliseks, kuna see on mitu korda õhem kui paber. Ja kui arvate, et see muudab selle nõrgaks ja nõrgaks, siis mõtle uuesti.

Tegelikult on grafeen aatomite paigutuse tõttu uskumatult tugev. Kiht, mida me mainisime, koosneb aatomitest kuusnurkades, mis on omavahel seotud, et luua oluline kiht.

Kuid selle sees toimub midagi ebatavalist: elektronide ülikiire liikumine, mis käituvad nii, nagu neil poleks massi.

Neid omadusi imetletakse teadusmaailmas, nii et insenerid töötavad pidevalt uute võimaluste kallal selle kaugeleulatuva potentsiaali ärakasutamiseks.

Seni on seda peamiselt kasutatud elektroonikas, nagu läbipaistvad ekraanid ja transistorid ning päikesepatareid.

Kuid meie siinne artikkel käsitleb autode detaile, nii et vaatame, milles see segadus on. Lisateavet leiate aadressilt https://www.paint.org/coatingstech-magazine/articles/graphene-coatings-exciting-properties-and-wide-ranging-potential/.

Kõrgetasemeline kaitse

Grafeeni struktuuri nimetatakse kärgstruktuuriks, nagu ka mesilaste valmistatud looduslikku meehoidlat (kuigi sellel on autode detailides veidi erinev rakendus).

Lisaks suurepärastele keemilistele omadustele pakuvad grafeenkatted suurt veekontakti nurka, muutes need hüdrofoobseks, mis on autokatte puhul alati soovitav.

Võrdleme seda keraamiliste katetega veidi hiljem, kui oleme tutvunud mõne muu eelisega.

Esiteks on grafeenikiht suurepärane korrosioonikaitse. Kuna autokered on valmistatud metallist, mõistate, kuidas neile oleks kasu keemiliselt vastupidavast (inertsest) kattest.

Niisketes tingimustes sõitmine toob auto kaitsmata jätmisel paratamatult kaasa korrosiooni ja see on alati kole vaatepilt.

Keraamika ja grafiit on samuti väga vastupidavad kemikaalidele, kuid need on rabedad, samas kui grafeen on palju sitkem.

Korrosioonivastased omadused tulevad kasuks, kui on aeg kasutada talvist teesoola, mis on väga söövitav ja võib teie autot kergesti kahjustada.

Järgmiseks on need katted uskumatult vastupidavad. Tänu oma struktuurile kestavad need kauem kui konkurendid, nii et te ei pea muretsema peagi uuesti taotlemise pärast.

Inimesed on hakanud seda kasutama ka paatides, kus vettpidav kate jätab metalli või plastiku pikaks ajaks terveks.

Tegelikult võib see kaitse kesta kuni viis aastat, selle aja jooksul võib teie sõiduk läbida nii paksu kui ka õhukese ilma, et see kahjustaks. Lisateavet selle kohta veebisait.

Kuna karm ilm on auto suurim vaenlane, on soovitatav kasutada parimat võimalikku kaitset.

Lisaks sellele, et grafeen on terasest 200 korda tugevam, on see paindlik, väga libe, kulumiskindel jne.

Grafeen vs keraamika

Keraamilised pinnakatted on autotööstuses juba hästi tunnustatud; need on vastupidavad ja pakuvad omaette suurepärast kaitset. Siiski on grafeen objektiivselt parem mitmel olulisel viisil.

Mis puutub hüdrofoobiasse, siis kärgstruktuur on oluliselt parem kui soojust säilitav keraamika. Ja miks see on asjakohane?

Sest vesi jätab auto kerele tüütud laigud, rikkudes selle välimust. Kui värvi peal on grafeenikiht, ei saa tekkida täppe ega keeriseid, mille tulemuseks on ilus, plekitu ja ühtlane pind.

Veelaikude poleerimine on aja ja raha raiskamine, seega on parem, kui saate seda täielikult vältida.
Grafeen on ka tõhus tolmutõrjevahend.

See ei lase osakestel settida ega anna teie sõidukile põlastusväärset tolmust välimust selle kõrge juhtivuse ja antistaatiliste omaduste tõttu.

Muidugi peate seda ikka ja jälle pühkima, kuid see näeb alati puhtam ja läikivam välja kui karvkatteta auto. Samuti on grafeenkatted väga suure läikega ja lisavad olemasolevale värvile sügavust. Need annavad teie sõidukile toretseva atraktiivsuse, mis kindlasti pöörab mõne pea ümber.

Pinnakate maailmas on enne nende pealekandmist vaja ettevalmistusi. Parim on lasta rakenduse eest hoolitseda spetsialistidel.

See nõuab kontrollitud tingimusi, kus nad enne katte pealekandmist põhjalikult pesevad ja puhastavad saastest.

Need järgivad grafeeni ja keraamilise katte pealekandmisel sama protseduuri, seega pole pealekandmise lihtsuses palju erinevusi.

Loomulikult on detailitöödel keraamikaga rohkem kogemusi, kuna see on pikka aega turul olnud, kuid põhimõte on paljuski sama.

Peaksime mainima ka hinnakujundust. Kui räägitakse grafeen vs keraamilised pinnakattedesimene on tavaliselt kallim (kuigi võite leida tooteid alla 100 $.)

Erinevus on aga tühine, arvestades grafeeniga saavutatavat vastupidavust ja kulutõhusust.

Pikaajalise kaitse hankimine on alati investeeringut väärt, eriti kui soovite pikki sõite igasugustes ilmastikutingimustes.

Viimased Mõtted

Auto eest nõuetekohane hoolitsemine tasub end pikas perspektiivis alati ära. Professionaalsete detaileerimisteenuste kombineerimine puhastuskomplektidega hoiab selle värskena ka aastaid.

Ja katte lisamine on peal kirss, olenemata sellest, millist tüüpi valite. Nägime, et grafeenkatted on keraamikast pisut kõrgemal kohal, kuigi mõlemad teevad hooti.

Leave a Reply