Ford Focuse akuteave, tehnilised andmed ja vahetus

0
Ford Focuse akuteave, tehnilised andmed ja vahetus

Kas otsite uut autoakut, mis ühilduks teie Ford Focusega? Vaadake meie juhendit, et teada saada, mida peaksite järgmise Focuse aku ostmisel otsima ja vältima.

Mõned punktid, mida me käsitleme, on Ford Focuse aku maksumus, tehnilised andmed, Focuse aku asukoht, asendamine, suurus ja juhised Ford Focuse aku vahetamiseks.

Kuid enne Focuse aku üksikasjadesse hüppamist peate teadma mõningaid asju, eriti kui olete autoakude ostmise ja asendamisega uus.

Autoakud ei ole universaalsed

See tähendab, et te ei saa lihtsalt tühjaks saada ja valida ühe aku, ühendada selle ja oodata, et see töötab. Autoakud on tavaliselt sõidukipõhised. See tähendab, et need töötavad ainult konkreetse aasta ja margi/mudeli jaoks.
Oletame, et ignoreerite seda nõuannet ja otsustate lihtsalt valida mis tahes aku. Mis on halvim, mis juhtuda võib, eks?

Esimene asi, mida võite märgata, on see, et aku ei pruugi isegi akusalve mahtuda. Akusahtel on selleks, et hoida akut stabiilsena ja kindlas asendis reisimise ajal või isegi paigal olles. Kui te ei saa akut salve kinnitada, pole akust kasu.

Lisaks on enamikul uuematel sõidukitel arvutisüsteemid, GPS ja muud võimalused, mis nõuavad nende kõigi toiteks teatud akut. Vale aku kasutamine võib seada nende süsteemide kahjustamise ohtu ja nende parandamine võib olla kulukas või teisest küljest ei pruugi see olla piisavalt võimas, et varustada vajalikku energiat.

Nii lihtsalt öeldes peate valima oma Ford Focuse aku vastavalt oma konkreetse sõiduki aastale, mudelile ja mootorile.

Mida otsida Ford Focuse akul

Allpool loetlen ja selgitan, millised on asjad, mida peate enne uue aku valimist ja ostmist arvestama.

Ford Focuse akugrupi suurus

Kui soovite teada, milline on teie Focuse aku rühma suurus, on need konkreetse seadme füüsilised mõõtmed (pikkus, laius ja kõrgus). Kuna seal on nii palju sõidukeid, on BCI need jaotanud rühmadesse, et olla kasutajatele arusaadavam ja lihtsam valida.

Enamik sõidukeid saab hakkama mitme suurusega rühmadega, kuid veendumiseks peate kontrollima oma sõiduki kasutusjuhendit.

Sellegipoolest on Ford Focuse kõige levinumad akurühmade suurused 35, H6, 96R ja 40R. Ligikaudsed mõõtmed tollides iga kohta on järgmised:

Grupi suurus 35

Grupi suurus 48 (teise nimega H6)

Grupi suurus 96R

Grupi suurus 40R

Kuigi need on väga levinud Ford Focus grupi suurused, soovitame siiski kontrollida oma sõiduki kasutusjuhendit või olemasolevat akut, et olla täiesti kindel, milline neist teile sobib.

Allpool on pilt Group 35 Optima Redtop akust, mis sobib 2016. aasta Ford Focus RS-iga.

Lisaks võib erinevate aastate kohta täpsema info andmiseks öelda, et 2013. aasta Ford Focus kasutab akut rühma suurusega 96R. 2017. aasta Ford Focus kasutab ka rühma suurust 96R.

Külmkäivitusvõimendid (CCA)

CCA reiting on akude õige rühmitamise ja garantii kõrval üks olulisemaid asju, mida peate arvestama. CCA skoor näitab, kui hästi teie konkreetne aku toidab 30 sekundit või kauem null kraadi Fahrenheiti juures.

See tähendab, et kui elate külmemas piirkonnas, kus temperatuurid langevad alla nulli, soovite kõrgemat CCA-d, et teie auto käivituks kiiresti ja tõhusalt. Alustuseks on korralik arv 400, kuid vaadake oma autole soovitatavat CCA-d oma kasutusjuhendist.

reservvõimsus (RC)

Kui kavatsete akut kasutada, kui sõiduk on välja lülitatud, tasub vaadata ka reservvõimsust. See on võimsus, mida teie aku suudab varustada, kui teie sõiduk on välja lülitatud.

Näiteks stereo käivitamine, telefoni laadimine, kui see on ühendatud sigaretisüütaja pistikupessa, või midagi muud, mida saab lisapistikupessa ühendada.
Kui need tegevused on sulle olulised, siis otsi suurema numbriga akut.

Allpool on pilt akust, millel on silmapaistvad RC-spetsifikatsioonid ja mis sobib 2016. aasta Ford Focus ST-le.

Grupi D35 aku

Garantii

Garantii on midagi, millega soovite tutvuda, kui aku peaks üles ütlema või peagi pärast ostmist töötama. Soovite garantiid, mis katab nende akude tasuta vahetuse – akud pole odavad!

Aku kuupäeva kood

Optimaalse võimsuse tagamiseks on oluline valida oma rühma suuruses uusim aku. Aku, mis on pikemat aega riiulil või laos seisnud, võib tähendada, et aku ei kesta nii kaua ja/või ei tööta nii hästi.

Enamikul patareidel on kleebis või templiga kuupäevakood, mis ütleb teile, millal need on valmistatud. Kuud on tähestikulises järjekorras, nii et veebruar on B ja C on märts jne.

Koodis olev number viitab aku valmistamise aasta viimasele numbrile. Näiteks kui teil on aku koodiga C8, tähendab see, et aku on toodetud 2008. aasta märtsis.

Korduma kippuvad küsimused Ford Focuse akude kohta

Allpool olen võtnud kokku kõige levinumad küsimused, mida olen Focuse autoakude kohta kuulnud.

Kui kaua Ford Focuse aku kestab?

Enamik akusid võib kesta kuni 3-5 aastat, kuid see sõltub paljudest teguritest, näiteks:

  • Kui raske sa akuga oled
  • Kasutatava aku tüüp
  • Ilmastikutingimused/kliima

Kvaliteetsed akud võivad kesta kauem, kuid ülaltoodud tegurid kehtivad siiski. Samuti ärge unustage arvestada aku valmistamise kuupäeva. Seetõttu on nii oluline valida uusim aku, et saaksite sellest kõige rohkem eluiga ja raha ära kasutada.

Kus Ford Focuse aku asub?

Teie Ford Focuse aku asub kapoti all juhipoolsel küljel tagaküljel. Aku juurde pääsemiseks peate võib-olla tõstma paneeli, olenevalt teie Focuse aastast.

Kui palju Ford Focuse akud maksavad?

Maksumus võib ulatuda 100 dollarist kuni 200 dollarini, olenevalt aku kaubamärgist ja poest, kust aku ostate.

Kuidas ma saan oma Ford Focuse akut vahetada?

Esiteks võite sõltuvalt teie Ford Focuse aastast vajada järgmisi mutrivõtmeid:

Samm 1

Aku vahetamiseks peate tõstma kapotti ja leidma aku (juhipoolsel küljel, tagaküljel). Mõnel uuemal aastal võib olla kaitsev vooder, nii et peate võib-olla oma akupesa leidmiseks veidi ringi torkima, kuid tavaliselt on neid lihtne leida (ärge unustage kasutada kapoti enda jaoks avatuna hoidmiseks tugipulka et asjad lihtsamaks teha).

2. samm

Alustage kaablite eemaldamist klemmidest. Alustage negatiivsest klemmist (must) ja seejärel positiivsest (punane).

3. samm

Eemaldage kõik kruvid või kinnitusdetailid, mis kinnitavad akut akusahtlis. Pange need kõrvale magnetkaussi või kuhugi ohutusse kohta, et te neid ei kaotaks ja eemaldage aku.

4. samm

Kontrollige akupesa ja eemaldage kõik korrosioonimärgid akude ja klemmide puhastamiseks mõeldud puhastusvahendiga. Võite selle pühkida pehme lapiga või lihtsalt kasutada vana poerätikut, mis teil on. Ärge unustage ka oma kaableid kontrollida ja puhastada.

5. samm

Asetage uus aku salve ja vahetage kaablid.

6. samm

Ärge unustage vahetada varasemaid kruvisid ja kinnitusvahendeid!

7. samm

Vahetage kõik paneelid või kaitseümbris välja ja olete valmis minema.

Siin on kasulik video 2000–2007 Ford Focuse aku vahetamise kohta:

Järeldus

Ford Focuse aku vahetamine ja ostmine ei erine teistest autodest. Kõige olulisemad tegurid, millega peate olema ettevaatlik, on teie konkreetse fookuse akurühma suurus ja spetsifikatsioonid, nagu CCA ja RC. Kogu selle teabe leiate oma sõiduki kasutusjuhendist või olemasolevast akust.

Kui kavatsete Focuse akut ise vahetada, valmistage esmalt ette vajalikud tööriistad ja kasutage kaitsevarustust.

Autoaku ostmine maksab tavaliselt veebis vähem, kuid kõigepealt peaksite küsima aku kuupäeva koodi, kuna see on seadme eluea seisukohalt ülioluline.

Kui teil on lisaküsimusi, küsige neid allpool.

sarnased postitused

Leave a Reply