Fisker Emotion EV sihib kõrgele

5
Fisker Emotion EV sihib kõrgele

autor Lem Bingley

Oleks aus öelda, et Henrik Fiskeri senised katsed autofirma loomisel pole sujunud päris libedalt, nii et EV entusiastid soovivad seekord Taani disainerile õnne.

Viimane tema nime kandev auto – Fisker Emotion – toodi turule selle kuu alguses Las Vegases toimunud CES-näitusel. Tegemist on puhta akuga elektrisõidukiga, mis loodetavasti töötab sujuvamalt kui Fisker Karma – 2008. aastal esitletud laiendatud pistikuga elektrisõiduk, mida toodeti 2011. ja 2012. aastal piiratud koguses.

Fiskeri karma

Vanemat autot oleks võinud hõlpsasti nimetada Bad Karmaks, kuna see disain käivitas Tesla kohtuasja, suur autode saadetis oli hävitas orkaan Sandyja auto võtmeaku tarnija läks kõhu peale, sundides tootmise lõpetama (alates taaskäivitusest Hiina omandis).

Emotsioon liigutab Fiskeri mõtteid, nagu võiks eeldada kümme aastat pärast Karma debüüti. Uus auto on süsinikkiust ja alumiiniumist konstruktsiooniga neljaistmeline neljaukseline EV. Sellel on dramaatilised liblikauksed, mis avanevad valgustatud puutepaneelide käepidemetega, kui läheduses töötab õige nutitelefoni rakendus.

Fisker Emotion avatud ustega

Laadimiste vaheline kaugus on 400 miili ja tippkiirus on hinnanguliselt 161 miili tunnis. Kõik neli 24-tollist ratast on veetavad.

Keha erinevatesse kohtadesse on integreeritud viis laserandurit, et võimaldada täiustatud juhiabisüsteeme. Fisker Inc ütleb, et nad tagavad kuni 4. taseme autonoomia (või teatud tingimustel isejuhtimise võime ilma inimese järelevalveta).

Kõigist Fiskeri väidetest on kõige huvitavamad akuga seotud. Ettevõte ütleb, et on välja töötanud tahkiselemendid, mis võimaldavad liitiumioongeelipõhistest akudest 2,5 korda suuremat energiatihedust. Fiskeri aku taga olevate teadlaste hulgas on Sakti3 endine kaasasutaja. Sakti3 on tahkisakude äri, mille 2015. aastal omandas tolmuimejafirma Dyson ja millel on oma plaanid EV võidusõidusse astuda.

Fisker Emotioni interjöör

Fisker ütleb, et aku on autotööstuses kasutamiseks valmis “mõnikord pärast 2020. aastat”, väiksemate seadmete jaoks on see võimalik juba varem. Ettevõte esitab suurepäraseid väiteid ka kiire laadimise kohta, rääkides 500-miilise tööraadiusega akudest, mida saab laadida lühema ajaga, kui kulub bensiinipaagi täitmiseks.

Sarnaseid väiteid on erinevad osapooled muidugi varemgi esitanud ja tegelikkuses pole need veel realiseerunud.

Emotioni väidetav 400-miiline sõiduulatus eeldaks umbes 130 kWh aku mahtu, mis on selle suuruse ja maksumusega auto puhul täiesti võimalik (Fisker ütleb, et hind on 129 000 dollarit enne valikuid).

400-miilise aku kiire laadimine (Fisker on soovitanud Emotioni jaoks üheksaminutilist laadimist) ei seisne ainult aku disainis. Laadimisaja dramaatilised täiustused nõuavad tööd ka laadimisjaama projekteerimisel ning tõenäoliselt ka laadimiskaablite ja -pistikute osas, arvestades vajadust võimsuse järele megavatise vahemikus.

Saab olema huvitav näha, mis juhtub. Julged, rikkad või optimistlikud entusiastid saavad broneerida koha Emotioni järjekorras 2000 dollari eest. Seda, kas kunagi tuleb Ühendkuningriigi versioon, võib arvata. Ootamise ajaks on siin autole veidi varbaid kõverdav reklaam:

Leave a Reply