Detroit Electric kirjeldab oma laienemisplaane

3
Detroit Electric kirjeldab oma laienemisplaane

autor Lem Bingley

Detroit Electric on suhteliselt uus ettevõte, mis on taaselustanud vana kaubamärgi, mis ehtis elektriautosid enne Esimest maailmasõda. Kaasaegne ettevõte on olnud käivitusrežiimis alates 2008. aastast, esitles oma esimest piiratud kasutusega toodet (SP:01 sport-EV) 2013. aastal ja ütleb nüüd, et valmistub hüppeks täisseeriatootmise suunas.

Tänavu märtsis teatas ta ühisettevõttest, mis on eraldanud arendusraha 1,8 miljardit dollarit, muutes selle plaani toota aastaks 2020 100 000 sõidukit aastas usaldusväärsemaks väljavaateks.

Istusin maha koos Detroit Electricu tehnoloogiajuhi Richie Frostiga, et ettevõtte plaanide kohta rohkem teada saada.

Detroit Electric SP:01 tootmine

GreenMotor: Detroit Electricu eesmärk toota 100 000 autot aastas on suur samm edasi võrreldes Lotus Elise-põhise SP:01-ga, mida viimase nelja aasta jooksul on müüdud väikeses koguses. Kuidas te hüppe teete?

Richie Frost: SP:01 oli meie esimene auto, mis reklaamib kaubamärki. Meie ambitsioon on alati olnud sportautode väikesemahulisest tootmisest kaugemale jõudmine massituru sõidukitesse. Selleks vajaminev rahastamine on märkimisväärne ja selle ühtlustamine võtab aega.

Oleme paar aastat vaikselt arendanud oma elektrisõidukite tehnoloogiat paralleelselt Hiinas ühisettevõtte tehingu sõlmimisega, mis on andnud meile raha, et vajutada nuppu “Mine”.

Detroidi elektriline saapamärk

K: Kas teie eesmärk on kujundada elektrisõidukeid Euroopas ja ehitada neid Hiinas?

Meil on kaks ühisettevõtte partnerit. Üks neist on Hiina Far East Smarter Energy Group, mis hakkab toetama süsteemi ümber aku. Teine partner on Hiina provints, kuhu ehitame oma mahutootmistehase.

Detroit Electric vastutab täielikult disaini, sealhulgas tootmise eest. Ühendkuningriigi meeskond, mille peakorter asub Leamington Spas, on keskendunud peamiselt jõuülekande arendamisele – mootorile, akule, laadijale ja juhtimissüsteemidele. Ja siis on meil meeskonnaliikmed erinevates kohtades Hiinas, kes arendavad šassii, vedrustust, kere, ADAS [advanced driving assistance systems] ja tootmistehase loomine mahutootmiseks.

Samuti jätkame endiselt oma sportautode programmi. Meie teine ​​auto, mis tuleb turule järgmisel aastal, on sportauto – ehitatud suuremas mahus kui SP:01, kuid siiski väikesemahuline toode. Lisaks sellele, et see on täielikult konstrueeritud Ühendkuningriigis, hakatakse seda ka siin valmistama.

Detroit Electricu tulevane koosseis

K: Kui palju oma uut sport-EV-d kavatsete müüa?

Alla 1000 ühiku aastas. Ma ei saa täpset arvu anda, kuna me alles tegeleme turuanalüüsiga. Järelmudelite maht on suurem; 50 000 ühikut aastas pluss.

Sportauto hakkab kasutama täiesti uut maapealset platvormi. Me ei ole veel spetsifikatsiooni välja kuulutanud, kuid see tuuakse turule järgmise aasta lõpus ja on saadaval 2019. aasta esimeses kvartalis.

Hiljem 2019. aastal toome turule crossoveri ja 2020. aastal sedaani. Tulemas on ka teisi mudeleid, kuid me ei avalda seda veel.

K: Millist akuvalikut kavatsete pakkuda?

Peame tagama, et meie sõiduk pole mitte ainult kooskõlas, vaid ka ületaks oma segmendi teisi sõidukeid. Sõiduulatuse osas peame olema umbes 500 km [310-mile] levialas või sellest põhja pool.

Järgmine auto on SP:01-st suur hüpe. See on kõrgetasemelisem auto, millel on palju rohkem võimsust ja millel on kaks jõuülekande varianti, sealhulgas “S” versioon.

Ilmselgelt seisneb sportauto jõudlus. Meie massturu autod pakuvad ka suure jõudlusega jõuülekannet, kuid need peavad meeldima palju enamatele kui lihtsalt inimestele, kes ostavad tippklassi sportauto.

Detroit Electric SP:01 kabiin

K: Ma kujutan ette, et jõuülekannet on ilmselt lihtsam konstrueerida kui kõike seda keerukust, mida on vaja, et vastata klientide ootustele kaasaegsetele tippklassi autodele, mille kabiinid, turvasüsteemid ja puutetundlikud ekraanid on…

Ma ei tahaks seda öelda ja lasta meie inseneridel seda kuulda. See kõik on ausalt öeldes keeruline. Tulemas on järkjärgulised muutused ning autode inimese-masina liidesed peavad autonoomia tagamiseks palju muutuma. Peame sellele mõtlema, sest meie platvormid on olemas viis kuni kümme aastat. Millised on pardasüsteemid 10 aasta pärast?

Samuti oleme näinud, et sõiduabi on muutunud NCAP-i kokkupõrkeohutuse reitingute nõudeks. Tahame saavutada tipptasemel NCAP reitingut, mis tähendab, et meie sõidukitel peavad olema täiustatud süsteemid. Kujundame oma arhitektuuri väga modulaarseks, et saaksime süsteeme ja funktsioone aja möödudes ühendada.

Pöördemomendi vektoreerimine on veel üks asi, millesse me investeerime ja mille kallal töötame, mis pakub paremat jõudlust ja paremat stabiilsuskontrolli. Samuti on akus ja aku soojusjuhtimises palju tehnoloogiat. Usume, et meil on mõned USP-d, mis annavad meile jõudluses eelise teiste tootjate ees.

K: Kas stiil tehakse ettevõttesiseselt? Kas töötate mõne väljakujunenud disaineriga?

Meil on selles valdkonnas tuntud tegelane, kes juhib meie disaini, kuid me ei oska veel öelda, kes see on. Teame, et meie autod peavad välja nägema teistsugused ja uus sportauto on kindlasti teistsugune!

Detroidi elektriauto umbes 1907. aastal

sarnased postitused

Leave a Reply