Bubba Wallace sunnib Konföderatsiooni lipu keelama kõigil Nascari üritustel

5
Bubba Wallace sunnib Konföderatsiooni lipu keelama kõigil Nascari üritustel

Autosport on muutunud uskumatult lihtsast spordialast raha teenimise masinaks ja on viimane aeg, et see spordiala eemaldaks end igasugusest rassismist, eriti seoses kasvavate rassistlike juhtumitega, nagu Eric Garneri ja hiljuti George Floydi omad.

Seetõttu tuli värske õhu sõõm, et Nascar keelas Konföderatsiooni lipu kõigil tulevastel sündmustel. Mees, kes selle enneolematu arengu taga, Bubba Wallace rääkis FS1 boksireporteri Reagan Smithiga, küsis tema arvamust Nascari äkilise otsuse kohta keelata konföderatsioonilippude väljapanek.

Olles riietatud “I Can’t Breathe” t-särgis ja Ameerika lipu maskis, vastas ta sarkastilise plaksuga “Bravo; see on spordi jaoks pöördeline hetk. Seda enneolematut võiduringi kiitsid kõik LeBron Jamesist NAACP-ni ja Wallace pidi selle osa täitma, sest ta on šokeerivalt selle spordiala ainus mustanahaline sõitja.

Allikas: theguardian.com

Wallace’i tutvustati maailmale 2013. aastal kui 19-aastane veoautosarja uustulnuk Danica maania edenes läbi oma teise laine. Wallace esines suurepäraselt, võites aasta hiljem neli võistlust ja lõpetas edetabelis kolmandal kohal, kuid jaapanlasest ameerika piloot nimega Kyle Larson lõi selle karikasarja pügalatel Wallace’i kohal.

2017. aastal sai Wallace’ist esimene mustanahaline piloot, kes sõitis RPM-i nimel, ja hiljem sõlmis ta enne hooaega mitmeaastase lepingu RPM-iga ning sai pärast nelja aastakümmet esimese mustanahalise piloodina karikasarjas täiskohaga sõitnud. Ta järgnes kadunud Wendell Scottile, kes oli kõigi aegade esimene mustanahaline piloot ja läbis karjääri, mida vaevasid lakkamatu verbaalne väärkohtlemine, füüsilised ähvardused ja paljud rajal toimunud pettused.

Märkimisväärse osa oma karjäärist leidis Wallace alati kellegi, kes teda rajal varjutas, kuid viimase seitsme aasta jooksul on selliste sõitjate liiklus muutunud uskumatult õhukeseks. Danica on nüüd kultuslik joogabränd. Imelaps Larson on olnud määramata puhkusel ning sellised sõitjad nagu Suarez ja Almirola ei ole suutnud keskpäraste tulemuste tõttu asjakohasena püsida.

Seetõttu on Nascari rada Wallace’i jaoks nüüd avatud kui kunagi varem ja ta tungis sel nädalal rajale ning tõmbas sellega ka spordiala nii, et tundub, et see on lõpuks jõudnud 21. sajandisse. Kuna Black Lives Matter meeleavaldused levisid viimase nädala jooksul kõikjal 50 osariigis, sai ka Wallace George Floydi juhtumist sõna võtma ja ta ei hoidnud end tagasi. Ta esines täna õhtul CNN-is ja kui saatejuht Don Lemon küsis temalt, mida nad peavad tegema, et rassismi välja juurida, vastas ta kohe: “Minu järgmine samm oleks vabaneda kõigist konföderatsioonilippudest.”

nascari lippAllikas: cbsnews.com

Tuleb mõista, et Wallace’i lausutud sõnad on pehmelt öeldes mässumeelsed, sest paljud käigupead näevad seda lippu lõunapoolsete valgete uhkusena, mis on tegelikult meeldetuletus ajast, mil mustanahalisi orjastati, rüüstati ja vägistati. lõunapoolsed valged. Kuid tõsiasi, et sport nõustus Wallace’i nõudmistega, näitab, et see protestilaine kannab USA-s teatud vilja.

Aga kuidas näeb selle poliitika jõustamine välja, kui pealtvaatajad on taas õigel teel. Isegi kui raja sinisejuukselistel vabatahtlikel õnnestub konföderatsioonilippu lehvitavaid mässajaid väravas hoida, on raja ümbruses veel piisavalt parkimisruumi, et nad saaksid oma vigureid näidata. Seetõttu loodame vaid, et see Bubba Wallace’i rajavälise võidusõidu võit kannab praktilist vilja ega lähe ajaloo prügikasti kaotsi.

Leave a Reply