2019. aasta Kia K900 on klassikaline luksuslik lipulaev

8
2019. aasta Kia K900 on klassikaline luksuslik lipulaev

Kia K900 debüteeris 2015. mudeliaastal tõelise konkurendina väljakujunenud täissuuruses luksussedaanidele nagu BMW 7. seeria, Audi A8 ja Mercedes-Benz S-klass.

Või vähemalt oli see plaan.

Vaatamata muljetavaldavale tehnilistele andmetele ei suutnud Kia suur ristleja luksussegmendis tõelist veojõudu saavutada. 2019. aasta täieliku ümberkujundusega annab Kia K900-le uue käigu. Alustuseks on V8 asendatud moodsama kahe turboga V6 vastu. Infotainment-süsteem ühendab euro-stiilis pöördkontrolleri puutetundliku ekraaniga. Ja nelikvedu on nüüd igal K900-l. Seda kõike võib autotööstusele nimetada “heaks alguseks”.

Et näha, kas uus K900 on tõesti luksuslik konkurent, sõitsime läbi peaaegu tunni Bostoni liikluse, enne kui nautisime peaaegu 200 katkematut miili maanteed teel Burlingtoni, Vermonti. Lõppude lõpuks, mis oleks parem viis täissuuruses luksussedaani mõõtmiseks kui maanteesõit?

See kindlasti ei tundu nagu Kia

Esimene asi, mida K900-sse sisenedes märkad, on see, et see ei tundu nagu ülimoodne Kia. Pruun Nappa nahk katab peaaegu iga salongi tolli ja 20-suunaliselt reguleeritav juhiiste tähendab, et igaüks, kes istub roolis, leiab endale mugava asendi. Eelkõige täidab tagaiste luksussedaani esmast nõuet: teises reas istudes tunnete end autos kõige tähtsamana, mitte nii, nagu oleksite esiistme hõivamise tõttu sinna alla jäänud.

Sisepilt

Ka K900 tundub väiksem kui ta on. Ärge imestage, kui reisijad viitavad sellele, et tegemist on pigem keskmise suurusega sedaaniga kui täissuuruses. Kia ruumilise vaatekaamera abil on seda sama lihtne parkida ja manööverdada kui väiksemat autot.

Sellegipoolest on teine ​​asi, mida tõenäoliselt märkate, K900 kiiresti langev kütusemõõdiku nõel. Liikluses sõites oli K900 vaikne ja võimas, kuigi üllatavalt erinev Kia Stingerist või Genesis G70-st, mis mõlemad kasutavad K900 mootorit. Selle asemel, et spurtida pidurituledest nagu need kaks spordile orienteeritud masinat, pühkis K900 meid minema väga vähese draamaga. Kogu see pühkimine mõjutab aga kütusekulu. Isegi kui eelmise põlvkonna K900-l on kaks silindrit vähem, ärge oodake, et see oleks gaasisüütaja.

Mootori löök

Tõsi, asjad läksid paremaks, kui kiirteele jõudsime. Vaikus on tõenäoliselt K900 tähelepanuväärseim omadus. Sujuv jõuülekanne ja rahulik sõit on iga luksusauto nõuded ning K900 pakub mõlemat. Koos adaptiivse püsikiiruse hoidja ja sõiduraja hoidmise abiga lõpetasin 3,5-tunnise sõidu Champlaini järveni hämmastavalt värskena. Midagi nii abstraktset nagu “vaikne” on sõidu ajal raske märgata, kuid kui te seda teete, hindate seda pidevalt. Hoides mind erksana ja värskena, on surinava teemüra puudumine praktiliselt turvaelement.

Ohutus on standardvarustuses

Ohutuse teemal on kaamerad ja andurid peaaegu kohustuslikud nii suurele sedaanile kui K900. Kia täiustatud turvafunktsioonide komplekt muudab sõitmise palju lihtsamaks ning unikaalsed pimeala kaamerad on eriti kasulikud. Kui juht tabab suunatuld, asendab K900 armatuurlaud kas vasaku või parema näidiku vastava küljepeegli alla paigaldatud kaamera digitaalse videovooga. Pilt on öise sõidu ajal etteaimatavalt teraline, kuid annab siiski K900 pimealadele selgema ülevaate kui küljepeeglid.

Ohutusfunktsioonid

Hea väärtus… täna

Kahjuks ei saa K900 kohtumised, jõudlus ja ohutus aidata sellel praegusest takistusest vabaneda. Samuti ei suuda auto 12,3-tolline puuteekraan või 17 kõlariga Lexicon helisüsteem, nii muljetavaldav kui nad on. Pealtnäha tundub K900 olevat suurepärane asi. Selle alla 65 000 dollari hind teeb sellest kindlasti rahaliselt pragmaatilise lähenemise luksusele; see auto pakub 90% sellest, mida saate 7. seeria BMW-lt 70% hinnaga.

Kia K900 välispilt

Kuid auto arendamine võtab kaua aega – vähemalt aastaid. Seega, kui Kia kavandas K900 2015. aasta mudeliaasta turuletoomiseks, sobisid suur V8 mootor ja tagavedu. Kuid Kia leidis end selle valemiga kiiresti ajast maha, kuna ostjad näitasid üles suuremat huvi kütusesäästu ja nelikveo vastu. Varasemate K900-de edasimüügiväärtused toetavad seda; vaadake ringi ja leiate palju väikese läbisõiduga esimese põlvkonna autosid hind kõvasti alla 30 000 dollari.

Samamoodi on 2019 Kia K900 on välja töötatud nende 2018. aasta soovide järgi, kuid luksusmaailm pöördub nüüd kõvasti hübriid- ja täiselektriliste jõuallikate poole. Selle tulemusena näevad Porsche Taycan ja Tesla mudelid S, Model X ja Model 3 välja nagu luksuse tulevik ning isegi tavapärasem 7. seeria pakub nüüd hübriidvarianti. Tänapäeval näeb K900 välja ja tundub hämmastav. Kuid ma ei saa jätta mõtlemata, kas see on homme vananenud nii, nagu paljud vanemad täissuuruses sedaanid: parimal juhul klassikaliselt lahe, aegunud ja halvimal juhul ebaefektiivne.

Kõik fotod on CarGuruse kaastöölise George Kennedy poolt.

Rohkemate autouudiste saamiseks vaadake neid artikleid:

sarnased postitused

Leave a Reply