2019. aasta Ford Ranger pakub selle hinna eest palju

5
2019. aasta Ford Ranger pakub selle hinna eest palju

Pole saladus, et veokid on muutunud ebameeldivalt kalliks. Kui 30- ja isegi 20 000-dollariliste pikapite mälestus on neil värskelt meeles, siis enamikku moodsaid pikapiga ostjaid tervitavad esinduses heausksed luksusveokid. The 2020 GMC Sierra 1500 mis CarGuruse hiljuti läbi vaadatud maksis üle 66 000 dollari ja uus Ford F-150 võib enne ühe valiku lisamist ületada 70 000 dollarit. Seda silmas pidades sõitsime a 2019 Ford Ranger neljas Uus-Inglismaa kuuest osariigist, et teha kindlaks, kui palju väärtust keskmise suurusega pikap võib pakkuda.

Ranger pakub vastupidavust ja väärtust

Esiteks ja kõige tähtsam, hoolimata 24 110 dollari suurusest baashinnast, ei ole Ranger alati odav. Meie prooviauto maksis 41 595 dollarit. Kuid see hind ostis meile silmatorkava Lightning Blue värvi, FX4 maastikupaketi ja hulga turvasüsteeme, sealhulgas sõiduraja hoidmise abi ja adaptiivse püsikiiruse regulaatori.

See tähendab, et ka Ranger XLT SuperCrew 4 × 4, millega me sõitsime, ei tundunud liiga moodne. Ostlejad, kes soovivad, et nende veok tunneks end vastupidavana ja tööks valmis, armastab uut Rangerit, kuid ostjad, kes eelistavad mugavust, väsivad selle entusiastlikust, kuid lihvimata sõidust. Pärast Maine’i kuulsa ühekohalise ilmaga veoki ööseks õue jätmist avastasime, et Rangeri libisev tagaaken (osa 2800-dollarise varustusgrupi 302A alla) ragiseb lakkamatult, kui auto oli külm. Kulus umbes tund sõitu, enne kui akent hoidev rabeda kõlaga raam soojenes piisavalt, et kaminat vaigistada.

  2019 Ford Ranger

2,3-liitrine EcoBoost 4-silindriline mootor andis suure võimsuse: 270 hobust ja 310 naela-jalga pöördemomenti. Valitav neljarattaveosüsteem (4WD) sai lumega suurepäraselt hakkama ja Ranger tundis end maanteel sõites sama hästi kui läbi roobastel pinnasteteedel trügides. 4-silindriline möirgas pidevalt õrna kiirenduse all ja see andis 653 (enamasti) maanteemiili läbimisel tagasi 21,4 mpg. Selline jõudlus meid bensiinipumba juurde jõudes ei rabanud, kuid see ei olnud liiga kaugel EPA hinnangust 20 mpg linnas, 24 maanteel ja 22 mpg kokku.

Kuid veelgi parem valik on teel

Keskmise suurusega pikapid nagu 2019. aasta Ford Ranger ja selle peamised konkurendid Chevrolet Colorado ja Toyota Tacoma, on muutunud noorte, sageli linnas elavate nädalavahetuse sõdalaste jaoks uskumatult ahvatlevaks. Need on piisavalt väikesed, et läbi linna sõita, kuid piisavalt suuskade või ratastega laadimiseks ja metsa viimiseks. Kahjuks on see segment kiiresti vananenud. Colorado (ja selle ettevõtte nõbu GMC Canyon) debüteeris 2015. aastal. Tacomat värskendati viimati 2016. aastal. Isegi Ranger, mis saabus USA-sse 2019. aastal, on olnud rahvusvahelisel müügil alates 2011. aastast ja seda värskendati viimati 2015. aastal. .

Viis aastat on automaailmas pikk aeg ja see vanus näitab, eriti nende keskmise suurusega pikapite puhul. Parima tundega variant on tõenäoliselt Honda Ridgelinemis ei saa ligilähedalegi paremini müüdud Chevy, Fordi ja Toyota alghinnale.

Eeldatakse, et Nissan avaldab 2021. aastal värskendatud Frontier’i (Fronierit pole sisuliselt värskendatud juba ilmatu 15 aastat). Õnneks loob konkurents tipptaset ja me kahtleme, kas Ford, Chevy või Toyota lasevad Nissanil selle segmendiga põgeneda. Praegu pakuvad Ranger ja ülejäänud keskmise suurusega pikapite segment ehedat kasutatavust ja atraktiivseid hindu. Aga kui see oleks meie otsus, jääksime vastu ja vaataksime, mis tulevik toob.

Rohkemate autouudiste saamiseks vaadake neid artikleid:

sarnased postitused

Leave a Reply